Maďarsko napreduje! Stúpa počet sobášov, klesá počet potratov a majú najväčšiu plodnosť za posledných 20 rokov - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Maďarsko napreduje! Stúpa počet sobášov, klesá počet potratov a majú najväčšiu plodnosť za posledných 20 rokov

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Maďarsko ponúka Západu model, ako účinne riešiť rozsiahlu demografickú krízu.

Kým európske národy trpia rýchlo klesajúcou pôrodnosťou, Maďarsko vyniká rastúcim počtom sobášov, klesajúcimi potratmi a najvyššou mierou pôrodnosti za 20 rokov, informuje denník Breitbart.

Počty manželstiev sa od roku 2010 zvýšili o 43 percent, zatiaľ čo počet rozvodov sa v rovnakom období znížil o 22,5 percenta.

Tento demografický obrat nie je náhoda, ale je výsledkom premyslených programov na podporu manželstva a rodiny pri obrane kultúrnej identity Maďarska a jeho kresťanských koreňov.

“Potom, čo sme v roku 2010 zvíťazili vo voľbách s dvojtretinovou väčšinou, rozhodli sme sa vybudovať krajinu priateľskú k rodinám a podporiť rodiny, ktoré vychovávajú deti,” uviedla maďarská ministerka pre rodinu Catalan Novaková.

Vláda Viktora Orbána, ktorá stojí pevne vo svojej pozícii napriek tvrdej opozícii socialistickej ľavice, uzákonila legislatívu, ktorej výsledkom bol “komplexný systém podpory rodiny, daňový systém zvýhodňujúci rodinu, program na bývanie, 800 000 nových pracovných miest a mnoho príležitostí na vytvorenie rovnováhy medzi životom a prácou, “uviedla pani Novaková.

“Žijeme v časoch, keď sa v Európe rodí menej a menej detí. Ľudia na Západe na to reagujú migráciou, “povedal Orbán vo februári v Budapešti.

“Maďari to vidia v inom svetle. Nepotrebujeme čísla, ale maďarské deti, “dodal vodca strany Fidesz.

Od roku 2020 budú mať matky so štyrmi a viac deťmi celoživotné oslobodenie od dane z príjmov fyzických osôb.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *