Lukašenko vidí prvky cudzieho zasahovania v krajine. Volal Putinovi - MAGAZÍN 1
Slovensko

Lukašenko vidí prvky cudzieho zasahovania v krajine. Volal Putinovi

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Bieloruský prezident Alexander Lukašenko tvrdí, že sa proti jeho krajine „rozpútava agresie“. O situácii hovoril so svojím ruským náprotivkom Vladimirom Putinom.

V sobotu popoludní prebehol telefonický rozhovor bieloruského prezidenta Alexandra Lukašenka s prezidentom RF Vladimirom Putinom. Oznámili to agentúre BELTA v tlačovej službe bieloruského prezidenta. Obaja prezidenti diskutovali o situácii, ktorá vzniká vo vnútri a okolo Bieloruskej republiky.

Lukašenko prehovoril o cudzom zasahovaní do situácie v Bielorusku
Pred telefonátom bieloruský prezident Alexander Lukašenko vyhlásil, že vidí prvky cudzieho zasahovania do situácie v republike.

„Vidíme, čo sa deje. Nemusíte nás upokojovať mierovými akciami a demonštráciami. Vidíme, čo sa deje tam v hĺbke. Vidíme to veľmi dobre. A čítali sme tiež tie príručky, ako sa robia farebná revolúcia. Viac ako to: okrem tých príručiek (a to je zvláštnosť, budeme dnes o tom hovoriť na ministerstve obrany a v Centre pre strategické riadenie) sa už objavili prvky cudzieho zasahovania,“ vyhlásil Lukašenko na porade v Minsku. Jeho prejav citovala štátna agentúra Sputnik Bielorusko.

Uviedol tiež, že „ochrana Bieloruska“ je dnes ochranou celého zväzového štátu. Keď to Bielorusi nevydržia, začne sa táto vlna hrnúť ďalej. Preto im na nás toľko záleží.

Lukašenko: Šíria sa falošné správy

Bieloruský prezident Alexander Lukašenko sa posťažoval na fejky, ktoré majú vytvoriť u ľudí „mizernú náladu“.

„Tí, ktorí sa túlajú po uliciach, tí to väčšinou nechápu. Chápu to tí, ktorí ich koordinujú a riadia. A vidíte, pracujú niekedy odborne: inscenované zábery a fejky. Už našli nejaký môj dom v Moskve. Chcel by som teraz povedať verejne: tu máte, vezmite si ho. Nemám v Bielorusku žiadny majetok, okrem sídla, v ktorom bývam na vidieku, ale už, začínajú robiť tie fejky. Ukazuje sa, že som už predvčerom zo zeme odišiel, alebo zomrel, alebo ochorel. A to všetko koluje. Prečo? Aby dostali ľudí do mizernej nálady. To sa nepodarí. Nesmieme to pripustiť,“ vyhlásil Lukašenko na porade v Minsku,

Jeho prejav citoval Sputnik Bielorusko.

Lukašenko pripustil zmeny v zložení bieloruskej vlády
Bieloruský prezident Alexander Lukašenko vyhlásil, že terajšie zloženie vlády je ochotné pracovať aj po voľbách, aj keď „môžu byť nejaké nuansy“, a svojej administratíve nariadil, aby rýchlo pripravila príslušné dokumenty.

Ako oznámil Sputnik Bielorusko, Lukašenko organizuje v sobotu v Minsku poradu, na ktorej okrem iného uviedol, že vláda republiky bola v podstate vytvorená. Prezidentské voľby sa konali v Bielorusku 9. augusta.

„Možno, že budú nejaké nuansy. Práve som hovoril s Romanom Golovčenkem (bieloruským premiérom), Je na mieste, pracuje, všetci sú pripravení pracovať. Takže vláda funguje. Treba to formalizovať, aby to malo právnu platnosť. Preto je treba výnos dopracovať a ihneď predložiť, „vyhlásil Lukašenko.

Upresnil, že dáva patričný pokyn prezidentskej kancelárii a predsedníčke hornej snemovne bieloruského parlamentu Natalii Kočanovovej. Lukašenko upozornil, že vláda ako obyčajne po zvolení prezidenta podáva demisiu, a „je potrebné pripraviť všetky dokumenty ihneď ich podpísať, skontrolovať a dať pokyn vláde, aby vo svojej činnosti pokračovala až do vytvorenia definitívneho zloženia vlády“.

Potrebujeme vašu podporu, aby sme mohli pokračovať!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *