Ľudia v Katalánsku už nevydržali výtržnosti migrantov a zaútočili na ich tábor - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Ľudia v Katalánsku už nevydržali výtržnosti migrantov a zaútočili na ich tábor

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Po sérii lúpeží a sexuálnych útokov, ktorých páchateľmi boli neplnoletí imigranti zo Stredného východu a Severnej Afriky, sa v piatok vydal znepokojený dav obyvateľov mesta El Masnou neďaleko Barcelony k miestnemu stredisku pre utečencov, kde je ubytovaných päťdesiat maloletých imigrantov.

Kataláncov navyše rozhnevali evidentné posmešky imigrantov, ktorí sa vystavovali na streche strediska a posmievali sa demonštrantom. Niektorí miestni na nich začali kričať: “Que Salten!” [Skočte!]

V noci z piatka na sobotu sa podarilo niektorým obyvateľom mesta preniknúť do strediska, kde sa stretli s niekoľkými imigrantmi. Päť z nich skončilo v nemocnici, ale ich zranenia boli neskôr označená ako veľmi ľahké.

Katalánske separatistické strany podporili napriek mienke značnej časti svojich prívržencov imigrantov a zorganizovali “protirasistické” manifestácie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *