Ľudia sa nezľakli ani núdzového stavu a veľká masa prišla na protest, ktorý zvolával aj Kotleba - MAGAZÍN 1
Slovensko

Ľudia sa nezľakli ani núdzového stavu a veľká masa prišla na protest, ktorý zvolával aj Kotleba

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Na Hodžovom námestí sa stretli odhadom stovky možno až tisíce ľudí, ktorí sa nezľakli núdzového stavu ani hrozieb pokút a prišli vyjadriť nesúhlas s vládou Slovenskej republiky.

Pred ľudí predstúpili poslanci ĽSNS a medzi nimi šéf strany Marian Kotleba, poslanec Milan Mazurek či europoslanec Milan Uhrík.

„Kvôli Matovičovým opatreniam sa ľudia k sebe začali správať ako psy,“ povedal Uhrík a vyzval, aby ľudia svoj hnev zamerali na vládu Slovenskej republiky. Uhrík obviňuje Matoviča, že sa žiadna vláda na Slovensku nesprávala fašistickejšie, ako tá jeho. Europoslanec Uhrík dokonca prirovnal vládu Matoviča k fašistickému diktátorovi Mussolinimu.

Milan Uhrík tiež žiada odškodnenie všetkých prevádzok, ktoré podľa neho „nezničil koronavírus, ale rozhodnutia Igora Matoviča a hlavného hygienika“. „Žiadame okamžitú demisiu Matovičovej vlády,“ zvolal po svojom prejave na záver. Na jeho slová reagoval dav skandovaním „Matovič do basy“.

Marian Kotleba nazval vládu fašistickou a opatrenia, ako napríklad kontroly na okresoch boli podľa neho niečo, čo by si nedovolil ani Hitler. Ľudí odhováral od vakcíny a hovoril o tom, aby najprv liečili pacientov na rakovinu a potom na “chrípôčku”.

Kotleba niekoľkokrát nazval Matoviča vírusom, ktorý má svoje sny, ale tie sny ničia životy ľuďom na Slovensku a odkázal, aby sníval svoje sny v Pezinku.