Slovensko

Lučanský sa nepokúsil o samovraždu. Vraj spadol na posteľ a potom začal robiť kliky

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková na tlačovej konferencii vylúčila všetky špekulácie okolo zraneného bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského, ktorý sa mal údajne pokúsiť o samovraždu alebo bol napadnutý. Kolíková tieto špekulácie vylúčila.

V následných dňoch sa objavilo viacero špekulácií o pôvode zranenia oka. Od potýčky s dozorcami, cez úraz pri cvičení až po pokus o samovraždu. Podľa ministerky zranenie súviseli s okom, ale nespôsobila mu ho cudzia osoba.

Vylúčila aj to, že by bol Lučanský napadnutý a neevidujú ani pokus o samovraždu. Koliková taktiež tvrdí, že Lučanský nemá žiadne zlomeniny ani krvácanie do mozgu. Prevoz do nemocnice iniciovala väznica po kontrole v cele.

Na tlačovke tiež oznámili, že Lučanský si zranenie spôsobil tak, že neopatrne spadol na kovovú postel a následne robil kliky. Pád vraj nepovažoval za vážny. „Toto je verzia samotného M. Lučanského,“ uviedla ministerka spravodlivosti.

Napriek tomu ministerka poverí osoby, ktoré v najbližších dňoch navštívia Milana Lučanského a incident budú preverovať aj priamo vo väznici.