Lučanský sa mal obesiť o teplákovú bundu. Srdce bije, ale mozog mu už nežije - MAGAZÍN 1
Slovensko

Lučanský sa mal obesiť o teplákovú bundu. Srdce bije, ale mozog mu už nežije

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Bývalý policajný prezident Milan Lučanský sa mal vo väzbe pokúsiť o samovraždu, informovalo o tom ministerstvo spravodlivosti.

„Musíme oznámiť veľmi nepríjemnú správu, že dnes podvečer prišlo v Ústave na výkon väzby a Ústave na výkon trestu odňatia slobody v Prešove k mimoriadnej udalosti, pri ktorej sa väzobne stíhaný M. Lučanský pokúsil o samovraždu. Stalo sa tak napriek tomu, že bol pravidelne monitorovaný a bolo mu poskytované aj psychologické poradenstvo. Jeho stav je kritický,” informoval hovorca ministerstva Peter Bubla s tým, že bližšie bude o incidente informovať v stredu.

Podľa Denníka N ide o mozgovú smrť. „Lučanského srdce ešte v nemocnici bilo, ale hlava už nefungovala,” píše denník s tým, že obvinený Lučanský sa mal pokúsiť obesiť sa na teplákovej bunde.

Aktualizácia 30.decembra 12:14

Podľa generálneho prokurátora neutrpel Milan Lučanský mozgovú smrť, ale je v kóme