Politika

LGBT aktivistka: „Kotlebovcov treba rozpustiť! Neviem, či je to legitímne, ale je riziko nechať fašistov v parlamente!“

Programová riaditeľka kontroverzného LGBT Inštitútu ľudských práv Alena Krempaská si myslí, že Najvyšší súd by mal rozpustiť hnutie ĽSNS a ak k tomu dôjde, etablované politické strany by mali začať oslovovať jeho voličov. Povedala to v rozhovore pre TV Pravda.

Podľa Krempaskej ide o “naozaj citlivú tému,” keďže ĽSNS je parlamentnou stranou. “Vyžaduje si to aj zo strany Najvyššieho súdu aj zo strany Generálnej prokuratúry citlivý prístup. Ide to neskoro. Táto žaloba padla neskoro, ale samozrejme, lepšie neskoro ako nikdy,” vyhlásil aktivistka.

“Je to síce ošemetné, že už sú v parlamente, ale je podľa mňa mimoriadne dobrý krok, že prišlo k tejto žalobe, a dúfam teda, že Najvyšší súd ich aj rozpustí,” dodala.

Priznala, že je potrebné sa vysporiadať s otázkou, či “je to legitímne, alebo to nie je legitímne” a rovnako aj s otázkou či sa so žalobou “malo čakať, alebo sa nemalo čakať”. “Riziko je veľké, ale vždy je väčšie riziko fašistov v parlamente nechať.” V rozhovore doplnila, že orgány mali v tejto veci konať už dávno a súhlasí s názorom, že je rizikom aj to, že súčasný proces rok pred voľbami do NR SR by v prípade nezrušenia strany mohol ešte zvýšiť jej popularitu.

Redaktorka TV Pravda k tomu dodala, že zrušením strany súd nijako nezruší nálady vo verejnosti, kde podľa nej aj na základe výsledkov posledných dvoch volieb vypláva, že podobné názory sú blízke možno až 25 percentám populácie. Krempaská reagovala, že “rozpustenie súdom nie je zázračné riešenie. Tým to iba začína, ale je to dôležitý krok.”

“V očiach občanov to musí zvýšiť dôveru v štát, že teda padni komu padni, že keď porušujú zákon, tak príde aj sankcia.”

Krempaská je presvedčená, že značná časť voličov ĽSNS stranu nevolí “len alebo vôbec” kvôli tým elementom programu, ktorá sú označované za fašistické.

“Mnohí by povedali vlastné dôvody, prečo tieto strany volia. Ale spoločný menovateľ je to, že ide o nejaký protestný hlas proti tomu ako pôsobia etablované politické strany. A tieto by si to aj mali zobrať k srdcu a mali by s tým niečo robiť.”

“Ak dôjde k rozpusteniu tejto strany, určite to nebude stačiť. Nebude to stačiť pre voličov, a strany budú musieť niečo robiť s tými vecami, ktoré týchto voličov zaujímajú.”

zdroj: pravda.sk hlavnespravy.sk


9 Replies to “LGBT aktivistka: „Kotlebovcov treba rozpustiť! Neviem, či je to legitímne, ale je riziko nechať fašistov v parlamente!“

 1. Slniečkári si vymýšľajú nové definície fašizmu. Pôvodné platné 100 rokov sú: Fašizmus (taliansky pôvod slova) je teroristická hrôzovláda finančného kapitálu, najreakčnejšie imperialistické hnutie šovinistickej veľkoburžoázie. Mussoliny vyhlásil: Fašizmus je spojenie štátnej a korporátnej moci. Príklady: Mussoliny v Taliansku, Franco do roku 1972 v Španielsku (zaujímavé, že nikomu to nevadilo), Pinochet za podpory USA v Chile, Bush + Baran Ohava v USA, Kriska na Slovensku, Porošenko na Ukrajine, naši oligarchovia + politické strany v koalícii. Ďalšia definícia: Fašizmus je diktát moci nadnárodnej a domácej oligarchie cez im podriadenú a skorumpovanú politickú a štátnu moc a ich byrokratický aparát. Alebo: Fašizmus je diktatúra militantnej buržoázie. To je fašizmus. Na Slovensku kričia Sorošovi fašisti „fašizmus“ vždy, keď je niekto proti Sorošovej sexuálnej agende, islamu, príživníkom, svetovej vojne. Netreba to po nich papagájovať ale rozmýšľať. Skutočný fašisti sú tu ľahko identifikovateľný – prepojenie štátu s finančnými skupinami a štváči do svetovej vojny.
  Chudobný človek môže byť iba národovec, nie fašista, lebo pri chudobe žiadne prepojenie štátu s korporáciami a oligarchami nehrozí.

 2. danej nevadilo ked si kiska podaval ruku a pusinkoval sa z predstavitelom fasitickej ukrajiny !!!! tak nech radsej drzi viete co !!!!
  a z tymato vrahama sa kiska kamarati tito fasisticky vrahovia mu nevadia a kludne si z ich predstavitelom podava ruku fuj hanba !!!! https://youtu.be/VeSINecV7Cc

 3. P.Krempaska definujte význam.slova fašista! Ja ako hetero a zastanca normalnej rodiny som podla vasej rovnice fašista lebo nemam rovnaky názor ako vy . A kedže sa asi v nazoroch nestretneme ja som fašista pre Vás a vy pre mňa lebo podporujete nenormalne veci proti prírode. A ak mi dokážete že dvaja kohúti môžu splodiť kuriatka pridám sa kvám minimálne uznám že rodová rovnosť je v súlade z prírodou.

 4. I like the helpful information you provide in your
  articles. I will bookmark your blog and check again here regularly.
  I’m quite certain I’ll learn many new stuff right here!

  Good luck for the next!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *