Lezbickému páru chceli odobrať adoptívne deti. Spáchali samovraždu so všetkými šiestimi deťmi - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Lezbickému páru chceli odobrať adoptívne deti. Spáchali samovraždu so všetkými šiestimi deťmi

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

V marci minulého roka otriasla Kaliforniou rodinná tragédia. Lesbický pár so šiestimi adoptívnymi deťmi zišiel autom z útesu, nehodu nikto neprežil.

Porota teraz na základe dôkazov dospela k záveru, že sa matky rozhodli ukončiť svoj život aj životy detí dobrovoľne. Podľa vyšetrovateľov navyše potomkov pred jazdou zdrogovali.

Pri nehode zahynulo, okrem manželiek Sarah a Jennifer Hartových, tiež všetkých šesť ich adoptívnych detí vo veku od 12 do 19 rokov. Celé nešťastie sa podľa vyšetrovateľov odohralo len niekoľko dní potom, čo úrady v spolupráci so sociálnou službou obe matky začali ohľadom detí vyšetrovať z možného zanedbávania starostlivosti a zlého zaobchádzania.

Vyšetrovatelia mali podozrenie na samovražedný úmysel vodičky hneď od začiatku. Pred útesom totiž nenašli žiadne brzdové stopy. Rozhodujúce dôkazy potom objavili v rodinnom dome. Pár, ktorý žil v štáte Washington, totiž na internete skúmal rôzne metódy samovrážd len niekoľko hodín predtým, než vyrazil s deťmi k pobrežiu Kalifornie.

Po prehľadaní tiel obetí z auta, ktoré po 30 metrovom lete vzduchom dopadlo na pláž, zistili vyšetrovatelia v krvi vodičky Jennifer Hartovej značné množstvo alkoholu. V tele druhej matky a niekoľkých detí potom lekári objavili liek Benadryl, ktorý môže spôsobovať ospalosť.

Hrozilo, že o deti prídu


Vyšetrovatelia zistili, že lesbický pár bol niekoľkokrát podozrivý z týrania svojich detí. Niekoľko dní pred tragickou nehodou ich pätnásťročný syn Devon zazvonil u susedov s tým, že mu jeho matky nechcú dať jedlo, údajne kvôli finančným problémom.

Sarah Hartová mala policajný záznam už z minulosti. V roku 2010 sa priznala, že zbila a zranila svoju dcéru Abigail a bola odsúdená za domáce násilie.

Lesbickému páru tak reálne hrozilo, že o všetky adoptívne deti príde. “Asi si povedali, že keď im nedovolia si deti nechať, nebude ich mať ani nikto iný,” povedal médiám jeden z vyšetrovateľov.

Zdroj: idnes.cz

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *