Slovensko

Lekárka na Slovensku odmietla ošetriť dieťa. Matka nebola očkovaná a dieťa umrelo

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

V slovenskej obci Jarovnice pri Sabinove dostal ešte len štvorročný Peter astmatický záchvat a doma skolaboval. Privolaní záchranári mu už nedokázali pomôcť. Miestna pediatrička pred tým chlapca odmietla ošetriť. Petrova matka totiž nebola očkovaná proti covidu. Prípad rieši polícia.

Peter sa od narodenia liečil na astmu a bol niekoľkokrát hospitalizovaný. Iba dva dni pred tragédiou vzala babička svojho vnuka k lekárke. Tá príbuznú ale do ordinácie nepustila, hoci babička bola proti covidu očkovaná. Pustila len chlapca, ktorého vyšetrila bez jej dohľadu. Pediatrička mu predpísala lieky.

Chlapcov stav sa ale nezlepšoval – necítil sa dobre a kašľal. Preto druhý deň vyrazila k lekárke s dieťaťom priamo jeho matka. Tá ale očkovaná proti covidu nebola. Práve kvôli chýbajúcej vakcinácii mala lekárka odmietnuť chlapca vyšetriť. „Polícia začala trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia z nedbanlivosti,“ povedal podľa médií k prípadu policajný hovorca Daniel Džobanik.

Matkám z obce s najväčšou rómskou osadou sa nepáči, že lekárka podmieňuje vyšetrenia negatívnym testom alebo covid pasom. Podľa pokynov ministerstva zdravotníctva si ale doktori môžu v ordináciách stanoviť vlastné podmienky. A tak lekárka v tomto smere zrejme nič neporušila.

Čo ju k prísnym pravidlám v ordinácii viedlo? Odpoveď je jednoduchá. Sama je už v dôchodkovom veku a trpí onkologickým ochorením. K aktuálnemu prípadu sa odmietla vyjadriť. Kritizovaná ale bola už skôr, konkrétne za vyšetrovanie z okna. Pacientov vtedy nepúšťala ani do ordinácie.

One Reply to “Lekárka na Slovensku odmietla ošetriť dieťa. Matka nebola očkovaná a dieťa umrelo”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *