„Kým som prešiel mestom, videl som tri hliadky“ Polícia sprísnila kontroly v uliciach a na cestách. Hrozia pokuty

Polícia od 6.januára posilňuje kontroly v teréne a vyslala viac príslušníkov, ktorí budú dozerať na kontrolu zákazu vychádzania. Jeden z našich čitateľov nás už informoval, že za krátku jazdu mestom stretol za sebou hneď tri hliadky a jedna ho zastavila.

„Na základe neustále sa zhoršujúcej epidemiologickej situácie na území Slovenskej republiky v súvislosti so šírením ochorenia COVID-19 a za účelom kontroly dodržiavania obmedzení slobody pohybu, pobytu a zákazom vychádzania na území Slovenskej republiky bude Policajný zbor vykonávať od zajtra, dňa 6. januára 2021, zvýšený výkon služby. V teréne budú zvýšený výkon služby vykonávať policajti dopravnej, poriadkovej a železničnej polície.“ uvádza Polícia.

Zvýšený počet policajtov bude vykonávať intenzívne námatkové kontroly na:

1.hlavných cestných ťahoch (diaľnice, cesty pre motorové vozidlá, cesty I. a II. triedy) na hraniciach medzi dvoma okresmi s územnou pôsobnosťou s dôrazom na zachovanie plynulosti cestnej premávky (bez vytvárania kolón),

2.miestach so zvýšenou koncentráciou osôb (napr. potraviny, drogérie, zásielkovne, odberné miesta a pod.),

3.železničných staniciach a vo vlakoch.

„Vyzývame občanov, aby dodržiavali aktuálne protipandemické opatrenia a zostali doma. Ak je nevyhnutné odchádzať z domu napríklad do zamestnania, treba si zabezpečiť potvrdenie od zamestnávateľa, alebo iný hodnoverný dokument, ktorým vedia preukázať nutnosť svojej cesty. Policajti budú naďalej kontrolovať aj dodržiavanie aktuálnych epidemiologických opatrení a vydaných vyhlášok hlavného hygienika Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky, čiže povinnosť nosenia rúšok v interiéri a v exteriéri, dodržiavanie karanténnych opatrení a obmedzené fungovanie prevádzok. V prípade zistenia porušení bude každý prípad polícia riešiť individuálne. Sankcie zostávajú vo výške ako doposiaľ, v blokovom konaní do 1000,- Eur a v správnom konaní do 1659,- Eur.“ dodáva Polícia.