adplus-dvertising

Kúsok od našich hraníc je úplne iný život! Nočné podniky plné ľudí a žiadne rúška. Slovák natočil slobodný život (Video)

Kým na Slovensku nás odborníci vyzývajú, aby sme v tieto dni nechodili von a ani nenavštevovali rodiny a dokonca, aby sme nosili rúška aj keď sme sami v prírode (článok tu). Tak vzdušnou čiarou od našej hranici len 270 km vzdialené hlavné mesto Chorvátska Zahreb žije úplne iným životom.

Slovák Peter sa tam vybral s rodinou úplne náhodne. Aj keď je cestovanie zakázané, on má voľno a rozhodol sa, že nebude trpieť doma zavretý a odídu s manželkou a dieťaťom niekam preč. Cez maďarské aj chorvátske hranice prešli úplne bez problémov, nikto sa nič nepýtal a stačili im PCR testy a vyplnenie formulára pred vstupom do Chorvátska. A tam sa začal iný život. Ako opísala Peťova manželka situáciu „Človek sa až zvláštne cíti v normálnom svete.“.

V Záhrebe je okolo 20 stupňov a terasy sú plné ľudí. Väčšina ľudí na sebe nemá ani rúška. Dokonca aj večer tu ľudia sedia dnu v podnikoch a neriešia žiadne rozostupy. Treba však dodať, že vo vnútri sa sedieť nedá. Večerne „párty“ prebiehajú len na vonkajších zakrytých presklených terasách, ktoré majú otvorené steny. V podnikoch musia byť rozostupy, no ako tvrdí Slovák Peter, niekde to vôbec neriešia, čo je aj vidieť na záberoch.

Slovákovi Peťovi sa tak zapáčilo a keďže má momentálne voľno, rozhodol sa pokračovať ďalej do Zadaru, pretože ako nám povedal, u nás sa to už nedalo vydržať. Deti u nás nemôžu byť ani na ihriskách a tak chce dúfať, že sa to u nás uvoľní a zatiaľ bude pracovať na diaľku. Nižšie v článku si pozrite videá a fotografie zo soboty 27.marca 2021 v Zahrebe.