Kuffa sa po Harabinovych podozreniach obáva o sfalšovanie eurovolieb. Podal podnet na volebnú komisiu! - MAGAZÍN 1
Slovensko

Kuffa sa po Harabinovych podozreniach obáva o sfalšovanie eurovolieb. Podal podnet na volebnú komisiu!

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Predseda KRESŤANSKEJ DEMOKRACIE – ŽIVOT A PROSPERITA (KDŽP) Štefan Kuffa, sa po stretnutí so Štefanom Harabinom, ktorý ho bližšie oboznámil o podozreniach z falšovania prezidentských volieb, rozhodol adresovať výzvu na predsedu štátnej komisie pre voľby Eduarda Barányho. Vo výzve požiadal predsedu komisie, aby prijal opatrenia tak, aby eurovoľby nemohli byť sfalšované. Vo výzve KDŽP uvádza:

“Vzhľadom na zistenia z prvého a druhého kola prezidentských volieb vo vzťahu k zjavného nesúladu medzi počtom vydaných a použitých hlasovacích preukazov,  zamedzenie ďalších volebných podvodov, vyzývame Vás, aby ste počas volieb do Európskeho parlamentu 25. mája a potom aj počas všetkých nasledujúcich volieb, prijali opatrenia s cieľom transparentného volebného procesu, v tom smere, aby sa súčasťou každej záverečnej zápisnice z okrskov, okresov i zápisnice vydanej Vašou komisiou, stal počet prijatých hlasovacích preukazov a zároveň počet hlasov, ktoré voliči odovzdali na základe hlasovacích preukazov.”

Kuffa v stanovisku ďalej uviedol, že potom, čo som počul od pána Mariána Tkáča, šéfa volebnej kampane pána Harabina a zároveň kandidáta našej strany do europarlamentu, som považoval za potrebné si to potvrdiť na osobnom stretnutí s pánom Harabinom. “Môžem povedať, že argumenty a podozrenia sa nedajú hodnotiť inak ako veľmi znepokojujúce a štát by mal okamžite konať a zabezpečiť, aby Slovensko bolo a zostalo demokratickou krajinou v súlade s ústavou. Ticho, ktoré okolo tohto vládne ma veľmi vyrušuje a znepokojuje. Ak sa podozrenia potvrdia, pôjde o najväčší zločin na demokracii od revolúcie. Preto KDŽP aj písomne vyzvalo predsedu volebnej komisie, aby zabezpečil základnú evidenciu.”

zdroj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *