Ktokoľvek môže byť černoch, ak sa tak cíti, tvrdí britská univerzita - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Ktokoľvek môže byť černoch, ak sa tak cíti, tvrdí britská univerzita

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Britská odborová organizácia v oblasti vyššieho vzdelávania University and College Union (UCU), ktorá zastupuje viac ako 100 000 vysokoškolských lektorov a zamestnancov, sa vyjadrila k otázke, či by ľudia mali mať možnosť sa sami identifikovať ako príslušníci rôznej rasy alebo pohlavia.

Hovorca UCU uviedol: “University and College Union má dlhú históriu, ktorá umožňuje členom identifikovať sa, či už ide o rasu, LGBT alebo pohlavia.”

Postoj odboru bol kritizovaný niektorými jeho vlastnými členmi ako “nezmyselný”. Kathleen Stocková, profesorka filozofie na University of Sussex, na Twitteri napísala: “Som členkou UCU, ale prečo idú proti prírode, keď vydávajú túto nezmyselnú propagandu proti zdravému rozumu.”

Debata o rasovej sebaidentifikácií sa rozvírila v novembri minulého roka, kedy Anthony Lennon, režisér bieleho divadla, ktorý sa opisuje ako “znovuzrodený Afričan”, bol podrobený kritike za údajne neoprávnené získanie finančnej dotácie, určenej na pomoc etnickým menšinám rozvíjať divadelnú kariéru.

Trevor Phillips, bývalý predseda Komisie pre rasovú rovnosť vyhlásil, že umožniť ľuďom, aby sa sami identifikovali k určitej rase znamená, že príslušníci etnických menšín už nebudú znevýhodnení. Dokument UCU tiež zdôraznil, že podporuje “sociálny model určenia pohlavia na miesto modelu lekárskeho”.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *