Kto príde zo zahraničia na Slovensko pôjde do karantény na niekoľko dní

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Už od 15.februára čaká pravdepodobne každého, kto príde zo zahraničia na Slovensko karanténa. Po dnešnom rokovaní vlády to povedal minister vnútra Roman Mikulec.

Nemali by však ísť o štátnu karanténu, ale domácu. Po ôsmych dňoch v karanténe by nás mal čakať test na koronavírus. Polícia v súvislosti s touto plánovanou zmenou zvýši kontroly na hraniciach. Vláda rokuje aj o aplikácii eKaranténa, informuje Denník N.

„Aby jednoducho všetci, čo prídu do zahraničia, mali ísť do karantény a budú povinní si spraviť test,” povedal minister s tým, že v tomto prípade by mohla byť využitá aj takzvaná e-karanténa. Jej dodržiavanie bude kontrolovať polícia. Podľa ministra sa pravidlá karantény určia vyhláškou hlavného hygienika, budú však existovať aj výnimky, napríklad pre pendlerov. „Toto určite bude zohľadnené,” dodal Mikulec.