Kto príde zo zahraničia na Slovensko pôjde do karantény na niekoľko dní

Už od 15.februára čaká pravdepodobne každého, kto príde zo zahraničia na Slovensko karanténa. Po dnešnom rokovaní vlády to povedal minister vnútra Roman Mikulec.

Nemali by však ísť o štátnu karanténu, ale domácu. Po ôsmych dňoch v karanténe by nás mal čakať test na koronavírus. Polícia v súvislosti s touto plánovanou zmenou zvýši kontroly na hraniciach. Vláda rokuje aj o aplikácii eKaranténa, informuje Denník N.

„Aby jednoducho všetci, čo prídu do zahraničia, mali ísť do karantény a budú povinní si spraviť test,” povedal minister s tým, že v tomto prípade by mohla byť využitá aj takzvaná e-karanténa. Jej dodržiavanie bude kontrolovať polícia. Podľa ministra sa pravidlá karantény určia vyhláškou hlavného hygienika, budú však existovať aj výnimky, napríklad pre pendlerov. „Toto určite bude zohľadnené,” dodal Mikulec.

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353