Krčméry si myslí, že príde tvrdý lockdown aj pre očkovaných a cítia to aj ministri - MAGAZÍN 1
Slovensko

Krčméry si myslí, že príde tvrdý lockdown aj pre očkovaných a cítia to aj ministri

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Profesor Vladimír Krčméry, ktorý radí vláde, ako má viesť pandémiu si myslí, že Slovensko nakoniec zavedie tvrdý lockdown pre všetkých, aj pre zaočkovaných. Hovoril o tom v diskusnej relácii denníka Pravda.

„Ak sa nám to v najbližších dňoch nepodarí, príde na rad lockdown pre všetkých, okrem škôl… Žiaci a študenti sa musia učiť, aj keď dvadsať percent škôl bude zatvorených,“ povedal v piatok Krčméry.

„Povedali sme si, že skúsme najprv pred Vianocami urobiť taký v úvodzovkách lockdown pre nezaočkovaných, a ak sa tie počty zastavia, tak vtedy si vieme predstaviť pre tých zaočkovaných hotely a reštaurácie, keď sa zistí, že sa to dá kontrolovať, že to chcú kontrolovať a že to občania budú dodržiavať, tak sa to bude dať.“ povedal Krčméry s tým, že toto navrhovali odborníci už skôr.

Na otázku, či vie vylúčiť možnosť „úplného lockdownu“, Krčméry hovorí, že to vôbec nie je možné vylúčiť. „Ja si myslím, že to príde. My to cítime a cítia to aj tí ministri, cítia to aj občania. Chcem vyzdvihnúť, že predseda vlády sa vždy postavil na našu stranu, a aj minister (Lengvarský pozn.). Upozornili, že tie rozhodnutia sa prijímajú hlasovaním a veľmi by chceli, aby tam bol konsenzus.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *