Slovensko

Kotlebovci vytiahli eso z rukáva! Majú zdroj, ktorý mal Kuciak a podávajú trestné oznámenia

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Europoslanec Milan Uhrík za stranu Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko podal dve trestné oznámenia na najväčšiu oligarchistickú skupinu, aká momentálne na Slovensku existuje. Jedná sa o prvé dve závažné veci, ktoré sa týkajú tunelovania eurodotácií a štátnych fondov v celkovej výške cca 1 milión eur. Materiálov o korupčnej činnosti zlodejov (aj z Penty) je údajne tona a ĽS Naše Slovensko ich bude postupne zverejňovať spolu s podávaním trestných oznámení.

Konkrétne prvé dve kauzy sa týkajú už spomínanej Penty a sú to tie isté materiály, ktorými disponoval aj novinár J. Kuciak tesne predtým, ako ho zavraždili. V prvom prípade ide o dotáciu vo výške sedemstotisíc eur, ktoré získala Penťácka firma Mecom od Štátnej poľnohospodárskej platobnej agentúry v úplne zjavnom a evidentnom rozpore s podmienkami poskytovania týchto dotácií. Vytunelovaná Penťácka firma Mecom okrem toho, že neplatí dane, uviedla do zmluvy nepravdivé vyhlásenia o tom, že sa nachádza v obrovských problémoch a že sa topí v dlhoch. „Predstavitelia Štátnej poľnohospodárskej platobnej agentúry si však toto zavádzanie akosi podozrivo nevšimli,“ píše europoslanec Uhrík.

V druhom prípade išlo o štátnu dotáciu vo výške 214-tisíc eur. Tu Penta s Poľnohospodárskou platobnou agentúrou podpísali po termíne veľmi pofidérny dodatok, ktorým sa snažili prekryť to, že už nespĺňajú podmienky na získanie tejto štátnej dotácie. „Štátni úradníci mali zase raz akosi zahmlený zrak,“, píše Uhrík na margo druhej kauzy.

Dokopy ide o viac ako 900-tisíc eur, ktoré doslova vytunelovali Haščákove firmy zo štátneho rozpočtu a z eurofondov. Zaujímavosťou je, že štátny úradník Partík, ktorý s Penťákmi tieto zmluvy podpisoval, bol zhodou okolností v tom istom roku na luxusnej dovolenke v Dubaji. „Nuž, asi si to nejak zaslúžil,“ dodáva Uhrík.

„O tom, že sa jedná o závažné korupčné prípady svedčí tiež to, že sa im pred zastrelením venoval aj Kuciak. Ten Kuciak, na ktorého hrobe dnes morbídne tancujú rôzne politické hyeny a teatrálne sa pretekajú, kto zapáli väčšiu sviečku. To sa mi priam bridí! Jediné, čo má význam, sú naozajstné činy – pokračovanie v boji proti tej špine oligarchie a korupcie, ktorá zamorila celé Slovensko,“ píše Milan Uhrík.

Samotný človek, ktorý dodával novinárovi Kuciakovi závažné informácie, Stanislav Žiaran, povedal: „Ján Kuciak bol jediný novinár, ktorý bol ochotný písať o finančných skupinách, o tom ako sa v našom štáte kradne. Odo mňa a mojich spolupracovníkov dostal, ako sám napísal, tonu materiálov, týkajúcich sa zlodejín a krádeží finančných skupín v našej krajine.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *