Politika

Kotlebovci vytiahli eso z rukáva! Majú zdroj, ktorý mal Kuciak a podávajú trestné oznámenia

Europoslanec Milan Uhrík za stranu Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko podal dve trestné oznámenia na najväčšiu oligarchistickú skupinu, aká momentálne na Slovensku existuje. Jedná sa o prvé dve závažné veci, ktoré sa týkajú tunelovania eurodotácií a štátnych fondov v celkovej výške cca 1 milión eur. Materiálov o korupčnej činnosti zlodejov (aj z Penty) je údajne tona a ĽS Naše Slovensko ich bude postupne zverejňovať spolu s podávaním trestných oznámení.

Konkrétne prvé dve kauzy sa týkajú už spomínanej Penty a sú to tie isté materiály, ktorými disponoval aj novinár J. Kuciak tesne predtým, ako ho zavraždili. V prvom prípade ide o dotáciu vo výške sedemstotisíc eur, ktoré získala Penťácka firma Mecom od Štátnej poľnohospodárskej platobnej agentúry v úplne zjavnom a evidentnom rozpore s podmienkami poskytovania týchto dotácií. Vytunelovaná Penťácka firma Mecom okrem toho, že neplatí dane, uviedla do zmluvy nepravdivé vyhlásenia o tom, že sa nachádza v obrovských problémoch a že sa topí v dlhoch. „Predstavitelia Štátnej poľnohospodárskej platobnej agentúry si však toto zavádzanie akosi podozrivo nevšimli,“ píše europoslanec Uhrík.

V druhom prípade išlo o štátnu dotáciu vo výške 214-tisíc eur. Tu Penta s Poľnohospodárskou platobnou agentúrou podpísali po termíne veľmi pofidérny dodatok, ktorým sa snažili prekryť to, že už nespĺňajú podmienky na získanie tejto štátnej dotácie. „Štátni úradníci mali zase raz akosi zahmlený zrak,“, píše Uhrík na margo druhej kauzy.

Dokopy ide o viac ako 900-tisíc eur, ktoré doslova vytunelovali Haščákove firmy zo štátneho rozpočtu a z eurofondov. Zaujímavosťou je, že štátny úradník Partík, ktorý s Penťákmi tieto zmluvy podpisoval, bol zhodou okolností v tom istom roku na luxusnej dovolenke v Dubaji. „Nuž, asi si to nejak zaslúžil,“ dodáva Uhrík.

„O tom, že sa jedná o závažné korupčné prípady svedčí tiež to, že sa im pred zastrelením venoval aj Kuciak. Ten Kuciak, na ktorého hrobe dnes morbídne tancujú rôzne politické hyeny a teatrálne sa pretekajú, kto zapáli väčšiu sviečku. To sa mi priam bridí! Jediné, čo má význam, sú naozajstné činy – pokračovanie v boji proti tej špine oligarchie a korupcie, ktorá zamorila celé Slovensko,“ píše Milan Uhrík.

Samotný človek, ktorý dodával novinárovi Kuciakovi závažné informácie, Stanislav Žiaran, povedal: „Ján Kuciak bol jediný novinár, ktorý bol ochotný písať o finančných skupinách, o tom ako sa v našom štáte kradne. Odo mňa a mojich spolupracovníkov dostal, ako sám napísal, tonu materiálov, týkajúcich sa zlodejín a krádeží finančných skupín v našej krajine.“

215 Replies to “Kotlebovci vytiahli eso z rukáva! Majú zdroj, ktorý mal Kuciak a podávajú trestné oznámenia

  1. Tonu materiálu vraj dodali Kuciakovi.
   Teda asi v papierovej forme (v 21. storočí).
   To znamená, že pracovníci PPA prišli na dvor úradu vlastnými autami a NAJMENEJ 5 x naložili (a odviezli) po 200 kg fotokópií dokladov.
   500 listov A4 váži asi 2 kg , takže na 200 kg treba 100 balíkov copypapiera = 20 krabíc po 5.

   Na tonu dokladov teda trebalo v PPA navyše 100 ! ! ! krabíc copypapiera = musel by byť aj
   – MTZeťák
   – aj skladník !

   1. Ty si totalny debil.nepochopim, ze ako chces zaujat svojou trapnou debilitou a matematikou.len hlupak obrazne povedane veci zacne brat matematicky ako ty.chuj bez prirodzenej inteligencie

 1. Teraz postupne sa ukazuje, že by bolo potrebné prijať také opatrenia voči „našim“ oligarchom ako ton urobil PUTIN v Rusku. To by bolo peňazí na riešenie našich novodobých problémov-zdravotníctvo,školstvo,dochodcovia,zárobky a pod.

  1. Konečne niekto nabral odvahu a podal trestné oznámenie. Najväčší zlodeji sa boja…. Nechcú, aby sa vyšetrovala Gorila a ich majetky prepadli v prospech štátu… A tak pozakladali liberálne strany, aby zmietli pod koberec svoje najväčšie rozkrádačky štátneho majetku Slovenskej republiky…. Oblbujú voličov kecami, ako urobia zmenu a poriadok. Matovič – nech dokáže ako mohol na vratkách DPH zarobiť 17 miliónov €. Tým, že „mám podozrenie“ – založil niekoľko s. r. o. ktoré si navzájom posúvali fiktívne faktúry s vyššou DPH na vstupe ako na výstupe??? A vraj „obyčajný človek“, ktorý za 30 rokov každý deň „zarobil čestnou cestou“ 1550 €!!!! A vy tomu veríte??? prosím Vás…A koľko je takých „zbohatlíkov“ na Slovensku… Dobre sa ryžovalo za 30 rokov…Nadávate na komunistov, ale tí mali peniaze na všetko – na školstvo, zdravotníctvo, byty, fabriky, cesty… Volím ĽSNS – nová metla dobre metie…

 2. Perfektne!!! Treba sa do toho dať!!! Toto mohol byť dôvod prečo Ku_ciak musel zomrieť. For_isch a Žia_ran asi vedia o tom svoje.For_isch už bol v ohrození života. Zvláštne, že po zásahu polície sa ocitol v kóme. Ešte že stihol utiecť zo Slovenska!!!

 3. Všetko jedna banda, ktorá smrdí šmelinou, pozemkovými kšeftami, …kradne, podvádza, klame, manipuluje s národom, zarába na Slovákoch. Nahnať týchto pseudoslušných do jednej celi a nech si tam medzi sebou vybavujú účty… Veď stále vykrikujú, že chcú zmenu, tak nech ju majú ! … Prečo by sa im malo všetko prepiecť ?!!! … Tu, keď jeden človek ukradne v obchode biely rožok, hneď ho vláčia po súdoch a títo si prehadzujú milióny z cudzieho, kradnú a kšeftujú s pozemkami a nič sa im nestane ?!!! … To už kde sme ?!!! … V banánovej republike ?!!!

 4. Vyšetrovateľ Kyselica ktorý „vyšetroval“ Gorilu týkajúcu sa Penty má č. 3 na kandidátke OĽANO, strany, ktorú spoluzakladal agrobarón Špirko z Penty. Úlohou OĽANO vyšetrovateľa zjavne bolo zabezpečiť, aby sa nikomu z Penty neskrivil ani vlas. Boj s korupciou ako naozaj.
  Viď aj:
  „Politické veci má v Penta Group na starosti Jozef Špirko (Haščák je cez ekonomické), ktorý to bude celé koordinovať. Špirko sa s novým predsedom a manažérom strany bude stretávať maximálne raz mesačne, aby sa neprevalilo prepojenie na Pentu,“ spomína sa jeho meno v súvislosti so vznikom politickej strany v rokoch 2005 a 2006.
  V skupine Penta zodpovedal Špirko hlavne za mäsopriemysel, pričom pôsobil ako viceprezident Republikovej únie zamestnávateľov.
  11.02.2012, 08:00
  Matovičovi písal program aj Špirko! Expartner Penty, čo sa spomína v Gorile
  Jozefa Špirka vraj lídrovi obyčajných ľudí odporučili ľudia z OKS.
  Zdroj: SITA, anc
  Tieň Gorily sa šíri! Nový Čas zistil, že na programe obyčajných ľudí Igora Matoviča spolupracoval bývalý partner finančnej skupiny Penta Jozef Špirko.
  https://www.cas.sk/clanok/216967/matovicovi-pisal-program-aj-spirko-expartner-penty-co-sa-spomina-v-gorile/

 5. V našom nemenovanom meste máme nemenovaného mafiána. Všetci o tom vedia, ale samozrejme, zo všetkého sa dostal. Vlastní polovicu sídliska. V minulosti mal veľmi blízko k Černákovi. Jazdí nepovolenou rýchlosťou, ja som zažila že z parkoviska vyšiel tak, že prešiel rovno cez trávnik. Skúšky, už si nepamätám ktoré, maturita alebo niečo také, za neho spravili druhí ľudia. Patrí podľa vás do väzania? Tak ako to ža ho má ĽSNS v kandidátke na 15. mieste?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *