Slovensko

Kotlebovci podávajú na hlavného hygienika trestné oznámenie. Nepáčia sa im nakazení poslanci v parlamente

Hlavný hygienik Ján Mikas ešte v nedeľu deň pred hlasovaním v parlamente schválil vyhlášku a dovolil tak, aby do Národnej rady mohli prísť hlasovať aj nakazení poslanci. Tí hlasovali za fóliou.

Europoslanec Milan Uhrík informoval na sociálnej sieti, že ĽSNS podáva trestné oznámenie na Jána Mikasa za šírenie nebezpečnej nákazlivej ľudskej choroby.

„ĽS Naše Slovensko vníma krok hlavného hygienika v službách Matovičovej vlády pána Mikasa ako totálny výsmech všetkým občanom Slovenskej republiky. Na základe jeho vyhlášky môže totiž dnes ktorýkoľvek poslanec NR SR pozitívny na Covid 19 prísť do parlamentu a šíriť tento vírus medzi ďalšími poslancami. Je to ukážka arogancie a papalášstva voči všetkým ľuďom, ktorým sú celé mesiace pod hrozbou pokút a trestných stíhaní obmedzované ich práva na pohyb, či výkon zamestnania, rovnako tak deťom právo na vzdelanie. Z nariadenia totiž vyplýva, že táto choroba buď nie je zďaleka taká nebezpečná, alebo sú opatrenia neúčinné, alebo sú vládni politici viac, ako ostatní občania.“ informoval Uhrík.

Kritický voči Mikasovej vyhláške je aj ďalší opozičný poslanec a to Tomáš Taraba

„Keď námestníčka prokuratúry prišla pozitívne testovaná na Covid do práce priniesť spisy, aby nestála robota, premiér jej odkázal, že pôjde dole z hrušky a bude stíhaná za všeobecné ohrozenie nebezpečnou chorobou. Keď sa poslanci opozície odmietli preukazovať modrým papierikom v parlamente, podpredseda Šeliga prehlásil, že „NIE SÚ NADLUDIA“ a vyhodil ich z parlamentu. Deti mesiace nechodia do školy, lebo čo ak by niektoré bolo pozitívne aj keď sa vie, že deti sú na prejavy korony de facto imúnne. Dnes keď koalícia potrebuje schváliť ústavný zákon o núdzovom stave, ktorý bude môcť platiť opakovane navždy, vydal im Mikas na počkanie ako ich marionetka, z ktorej urobili neobmedzeného vládcu vyhlášku, že ak ste vlastne vládny poslanec, môžete chodiť do práce aj keď ste pozitívny. Tu neplatí, že pôjdu dole z hrušky, oni už môžu byť zrazu nadľudia. Keby toto urobil bežný človek, za akého sa pred voľbami marketingovo vydávali, dostal by každý človek basu natvrdo podľa zákone o núdzovom stave, ktorý schválili a podľa ktorého na 15 rokov posielajú do basy hladných ľudí, čo ukradnú chlieb. Tu nevadí, že 150 poslancov sa nakazí a roznesú to opäť po celom štáte. Toto je dôkaz, že tu nejde o žiaden boj s koronou, ale o mocenské ovládnutie Slovenska pod zámienkou korony a o presadzovanie zákonov, ktoré by nikdy v demokratickom štáte neprešli.“