Kotlebovci chcú zákonom chrániť neočkovaných. Nesmú vás vyhodiť z práce a všade vás musia pustiť - MAGAZÍN 1
Slovensko

Kotlebovci chcú zákonom chrániť neočkovaných. Nesmú vás vyhodiť z práce a všade vás musia pustiť

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Kotlebovci predkladajú návrh zákona do parlamentu, ktorý je proti diskriminácii nezaočkovaných osôb. Tento zákon bude chrániť tých, ktorí sa odmietajú očkovať, ale chcú normálne fungovať bez obmedzovania.

Poslanec Rastislav Schlosár z ĽSNS hovorí o tom, že tento zákon by trestne stíhal tých, ktorí by akokoľvek znevýhodňovali nezaočkovaných. Trestná sadzba by bola nastavená prísne a to tak, že by šlo o zločin.

Kotlebovci chcú v súvislosti s týmto návrhom zákona novelizovať aj zákoník práce. Chrániť by tak mali zamestnancov, ktorí odmietajú očkovanie proti Covidu19. Šéf by vás napríklad nemohol vyhodiť z práce, ak nie ste zaočkovaný. Nakoniec chce ĽSNS upraviť zákon, aby aj tí, ktorí nie sú očkovaní, mohli stále vkročiť do rôznych prevádzok a na verejné podujatia.