Kotlebovci: Ak sú vakcíny naozaj bezpečné, bez problémov podporíte náš zákon na odškodnenie vedľajších účinkov - MAGAZÍN 1
Slovensko

Kotlebovci: Ak sú vakcíny naozaj bezpečné, bez problémov podporíte náš zákon na odškodnenie vedľajších účinkov

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Kotlebovci v parlamente navrhujú zákon, ktorý má odškodniť ľudí, ktorým uškodila vakcína proti Covid 19.

„Uvedený návrh zákona zavádza systém odškodňovania poškodenia zdravia v súvislosti s očkovaním proti ochoreniu Covid19.“ uviedol zákon poslanec ĽSNS Rastislav Schlosár.

Schlosár pripomenul, že na Slovensku oficiálne evidujeme celkovo 8733 vedľajších účinkov a z toho vyše tisíc vážnych vedľajších účinkov. Podľa neho sú však toto len oficiálne čísla a môže byť aj vyššie. Spomenul aj úmrtia, ktoré v prepočte na počet obyvateľov a zaočkovanosť by sme napríklad mali mať so Spojenými štátmi americkými na úrovni až niečo cez 60 úmrtí. Oficiálne na Slovensku kvôli očkovaniu však umreli štyria ľudia.

Kotlebovci chcú, aby boli zákonom odškodňovaní ľudia po očkovaní a aby tieto peniaze boli z fondu, do ktorého budú prispievať tí, ktorí vakcíny distribuujú. Poslancom v parlamente, ktorí sú za očkovanie odkazujú, že ak si myslia, že vakcíny sú naozaj bezpečné, musia za takýto zákon bez problémov zahlasovať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *