Kotleba vyzýva, aby ľudia fotili „tajných“ policajtov bez uniforiem, ktorí budú kontrolovať nariadenia

Od zajtra 3.marca platia na Slovensku prísnejšie nariadenia na zabránenie šírenia vírusu Covid 19. Aj polícia preto posilní ešte viac svoje hliadky a kontroly v teréne.

Okrem uniformovaných policajtov vysiela do terénu aj „tajných“ policajtov v civile, o ktorých nebudeme vedieť, že sa na nás pozerajú. „Od stredy 3. marca 2021 polícia nasadí všetky dostupné sily a prostriedky využitím všetkých zložiek Policajného zboru. Doposiaľ boli do kontrol opatrení zapojené najmä uniformované zložky, teda policajti poriadkovej, dopravnej, železničnej polície a na hraniciach aj policajti cudzineckej polície. Od stredy budú v teréne okrem policajtov v služobnej rovnošate aj policajti v civilnom odeve. Z taktického hľadiska presné počty a časy kontrol uvádzať nebudeme, môžeme však verejnosť ubezpečiť, že svoje úlohy plníme zodpovedne a s maximálnym nasadením.“ píše polícia.

Tieto postupy sa nepáčia šéfovi ĽSNS Marianovi Kotlebovi a nazval takýchto policajtov ŠTB-kmi. Podľa Kotlebu je ale drvivá väčšina policajtov normálnych a slušných.

„tak od zajtra ide Matovičova vláda na vás posielať už aj policajtov v civile. Jednoducho tajných. Presne ako za socializmu s štbákmi! Buďte preto opatrní! Každého snaživého štbáka si odfoťte a natočte na video! Pýtajte si od neho aktuálny kovidový test, dodržanie odstupu aspoň 1,5 metra a použitie rukavíc! Predsa sa nedáte nakaziť! Následne si pýtajte služobný preukaz a odpíšte si osobné číslo štbáka! Policajti v uniformách sú v drvivej väčšine normálni slušní ľudia. Ale štbáci? Dajte im okoštovať ich vlastnú medicínu! Máte na to právo a oni to musia strpieť. Toto je jednoducho už za čiarou!!!!Na záver im s úsmevom oznámte, že žiadnu pokutu platiť nebudete, nech vás kľudne oznámia úradom. A dovi dopo.“ píše Kotleba.

Pomôž nám rozbehnúť Magazín 1! Veľmi nám pomôže, keď tento článok po jeho dočítaní dáš zdieľať na svojom profile a pošleš ho pár priateľom do správy! Tebe to zaberie pár sekúnd a nám pomôžeš dostať do povedomia náš portál. Ďakujeme ti a prajeme ti za to krásny deň! :)

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353