Slovensko

Kotleba vyzýva, aby ľudia fotili „tajných“ policajtov bez uniforiem, ktorí budú kontrolovať nariadenia

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Od zajtra 3.marca platia na Slovensku prísnejšie nariadenia na zabránenie šírenia vírusu Covid 19. Aj polícia preto posilní ešte viac svoje hliadky a kontroly v teréne.

Okrem uniformovaných policajtov vysiela do terénu aj „tajných“ policajtov v civile, o ktorých nebudeme vedieť, že sa na nás pozerajú. „Od stredy 3. marca 2021 polícia nasadí všetky dostupné sily a prostriedky využitím všetkých zložiek Policajného zboru. Doposiaľ boli do kontrol opatrení zapojené najmä uniformované zložky, teda policajti poriadkovej, dopravnej, železničnej polície a na hraniciach aj policajti cudzineckej polície. Od stredy budú v teréne okrem policajtov v služobnej rovnošate aj policajti v civilnom odeve. Z taktického hľadiska presné počty a časy kontrol uvádzať nebudeme, môžeme však verejnosť ubezpečiť, že svoje úlohy plníme zodpovedne a s maximálnym nasadením.“ píše polícia.

Tieto postupy sa nepáčia šéfovi ĽSNS Marianovi Kotlebovi a nazval takýchto policajtov ŠTB-kmi. Podľa Kotlebu je ale drvivá väčšina policajtov normálnych a slušných.

„tak od zajtra ide Matovičova vláda na vás posielať už aj policajtov v civile. Jednoducho tajných. Presne ako za socializmu s štbákmi! Buďte preto opatrní! Každého snaživého štbáka si odfoťte a natočte na video! Pýtajte si od neho aktuálny kovidový test, dodržanie odstupu aspoň 1,5 metra a použitie rukavíc! Predsa sa nedáte nakaziť! Následne si pýtajte služobný preukaz a odpíšte si osobné číslo štbáka! Policajti v uniformách sú v drvivej väčšine normálni slušní ľudia. Ale štbáci? Dajte im okoštovať ich vlastnú medicínu! Máte na to právo a oni to musia strpieť. Toto je jednoducho už za čiarou!!!!Na záver im s úsmevom oznámte, že žiadnu pokutu platiť nebudete, nech vás kľudne oznámia úradom. A dovi dopo.“ píše Kotleba.