Kotleba odmieta Lengvarského rušenie nemocníc. Cestovať za ošetrením tri hodiny?! - MAGAZÍN 1
Slovensko

Kotleba odmieta Lengvarského rušenie nemocníc. Cestovať za ošetrením tri hodiny?!

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Ministerstvo zdravotníctva na čele s ministrom Lengvarským sa chystá na reformu nemocníc na Slovensku. Znamenalo by to, že ošetrenie po úraze, či výmena bedrového kĺbu v každej okresnej nemocnici môže byť už čoskoro minulosťou.

Na Slovensku máme 97 akútnych nemocníc, v ktorých občan dostane plnohodnotnú zdravotnú starostlivosť od ošetrenia na urgente cez operáciu až po porodenie dieťa. V súčasnosti je ich na Slovensku 98, pričom 78 z nich je všeobecných takmer v každom okresnom meste.

Dnes sa na banskobystrickej župe konalo zasadnutie zastupiteľstva BBSK, v ktorom je poslancom aj šéf ĽSNS Marian Kotleba. Ten úplne odmieta takúto reformu nemocníc, ktorá by podľa neho spôsobila zrušenie niektorých okresných nemocníc a aj to, že niektorí občania by museli hodiny cestovať za zdravotným ošetrením. Poslanci kraja svojim hlasovaním donútili vedenie kraja spolu s Kotlebom zmeniť stanovisku BBSK na nesúhlasné.