Kotleba: Neexistuje jeden právny dôvod, aby bola naša strana rozpustená - MAGAZÍN 1
Slovensko

Kotleba: Neexistuje jeden právny dôvod, aby bola naša strana rozpustená

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

V sídle Najvyššieho súdu (NS) SR v budove Ministerstva spravodlivosti (MS) SR na bratislavskom Župnom námestí sú od utorka rána mimoriadne bezpečnostné opatrenia.

Senát NS SR na svojom verejnom pojednávaní od 9.40 h rozhoduje vo veci prípadného rozpustenia parlamentnej ĽSNS.  Akreditovalo sa viac ako 50 novinárov a napokon sa rozhoduje vo väčšej pojednávacej miestnosti, ako sa pôvodne plánovalo.

Na pojednávaní sú prítomní okrem predsedu strany Mariana Kotlebu aj ďalší predstavitelia strany. 

“Neexistuje jeden právny dôvod, aby bola naša strana rozpustená,” vyhlásil Kotleba s tým, že sa budú vyjadrovať až po pojednávaní. Nepovedal, kto ich v spore bude zastupovať.

Sudkyňa na začiatku pojednávania skonštatovala, že nie sú žiadne právne prekážky pre začatie pojednávania, ani jedna strana v spore nemala námietky voči zaujatosti niektorého člena senátu. Vzhľadom na splnenie procesných podmienok sudkyňa krátko pred 10.00 h otvorila pojednávanie.

V budove aj pred ňou od skorých ranných hodín platia mimoriadne bezpečnostné opatrenia. V budove sú prítomné desiatky príslušníkov Zboru väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) vrátane pyrotechnikov a špeciálnej zásahovej jednotky a psovodi. Pred budovu MS SR približne od 8. hodiny začali prichádzať minibusy s označením tejto parlamentnej strany a začali sa zhromažďovať jej stúpenci. Pred budovou pribúda aj počet príslušníkov štátnej polície.

Kotlebovci robia protest. Pred budovu ministerstva spravodlivosti prišli minibusy s označením strany, zišli sa tam stovky jej prívržencov. S vlajkami ich prišli podporiť aj stúpenci českej Delnickej strany. Pred budovou sú príslušníci štátnej aj mestskej polície a ťažkoodenci.

Návrh na rozpustenie strany podal na NS SR generálny prokurátor Jaromír Čižnár v máji 2017. O osude kotlebovcov by mal rozhodovať päťčlenný senát pod vedením predsedníčky Jany Zemkovej.

zdroj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *