Politika

Kotleba kritizuje: Ďalší nákup vojenskej techniky za stovky miliónov bez zapojenia slovenského priemyslu?

Vláda Slovenskej republiky a Ministerstvo obrany plánujú obstarať vojenské transportéry za stovky miliónov eur bez aktívnej účasti slovenského obranného priemyslu, táto požiadavka však v pôvodných dokumentoch bola. Hovoria o tom Kotlebovci s tým, že tento tender je podľa nich potrebné preveriť.

V súčasnosti ho na podnet rezortu obrany kontroluje Úrad pre verejné obstarávanie, ktorý bude informovať o výsledku po skončení preverovania. Definitívne slovo pri transportéroch napokon bude mať zrejme vláda a premiér Peter Pellegrini. Na vozidlá plánuje rezort obrany vynaložiť 321 miliónov eur bez DPH, ďalšie investície pôjdu do výzbroje či špecializovaných systémov.

„Pôvodne hovorili dokumenty, ktoré odobrila vláda, aj o zapojení domáceho obranného priemyslu. Ja sa pýtam, prečo táto požiadavka v definitívnom dokumente k súťaži na transportéry 4×4 nie je? Počúvali sme veľké vyhlásenia Slovenskej národnej strany a rezortu obrany o tom, ako chcú podporiť domáci priemysel a napokon bude zrejme všetko inak,“ povedal poslanec NR SR a predseda ĽSNS Marian Kotleba na tlačovej konferencii.

Podľa Kotlebu je potrebné sa pýtať na tieto skutočnosti kompetentných, ktorí zmenili znenie dokumentov. „Treba sa pýtať na vedení SNS, Ministerstve obrany SR a Úrade vlády SR, prečo vynechali túto požiadavku. Nech povedia, prečo to tak je a ak menili znenie alebo zadanie, nech vysvetlia daňovým poplatníkom, prečo,“ dodal Marian Kotleba.

Sme veľmi radi, že čítate Magazín 1! Budeme veľmi vďační, ak nás podporíte zdieľaním tohto článku. ĎAKUJEME

2 Replies to “Kotleba kritizuje: Ďalší nákup vojenskej techniky za stovky miliónov bez zapojenia slovenského priemyslu?

  1. Thanks , I’ve recently been looking for information about this subject for a while and yours is the greatest I’ve discovered so far. But, what in regards to the bottom line? Are you sure concerning the source?|

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *