Kotleba kritizuje: Ďalší nákup vojenskej techniky za stovky miliónov bez zapojenia slovenského priemyslu? - MAGAZÍN 1
Slovensko

Kotleba kritizuje: Ďalší nákup vojenskej techniky za stovky miliónov bez zapojenia slovenského priemyslu?

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Vláda Slovenskej republiky a Ministerstvo obrany plánujú obstarať vojenské transportéry za stovky miliónov eur bez aktívnej účasti slovenského obranného priemyslu, táto požiadavka však v pôvodných dokumentoch bola. Hovoria o tom Kotlebovci s tým, že tento tender je podľa nich potrebné preveriť.

V súčasnosti ho na podnet rezortu obrany kontroluje Úrad pre verejné obstarávanie, ktorý bude informovať o výsledku po skončení preverovania. Definitívne slovo pri transportéroch napokon bude mať zrejme vláda a premiér Peter Pellegrini. Na vozidlá plánuje rezort obrany vynaložiť 321 miliónov eur bez DPH, ďalšie investície pôjdu do výzbroje či špecializovaných systémov.

“Pôvodne hovorili dokumenty, ktoré odobrila vláda, aj o zapojení domáceho obranného priemyslu. Ja sa pýtam, prečo táto požiadavka v definitívnom dokumente k súťaži na transportéry 4×4 nie je? Počúvali sme veľké vyhlásenia Slovenskej národnej strany a rezortu obrany o tom, ako chcú podporiť domáci priemysel a napokon bude zrejme všetko inak,” povedal poslanec NR SR a predseda ĽSNS Marian Kotleba na tlačovej konferencii.

Podľa Kotlebu je potrebné sa pýtať na tieto skutočnosti kompetentných, ktorí zmenili znenie dokumentov. “Treba sa pýtať na vedení SNS, Ministerstve obrany SR a Úrade vlády SR, prečo vynechali túto požiadavku. Nech povedia, prečo to tak je a ak menili znenie alebo zadanie, nech vysvetlia daňovým poplatníkom, prečo,” dodal Marian Kotleba.

Sme veľmi radi, že čítate Magazín 1! Budeme veľmi vďační, ak nás podporíte zdieľaním tohto článku. ĎAKUJEME

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *