Kotleba: "Keby sa za socializmu nevybudovali paneláky a sídliská, tak polka Slovenska dnes nemá kde žiť" - MAGAZÍN 1
Slovensko

Kotleba: “Keby sa za socializmu nevybudovali paneláky a sídliská, tak polka Slovenska dnes nemá kde žiť”

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Vláda dnes 75 hlasmi v prvom čítaní schválila zákon, ktorým chcú odobrať dôchodkové benefity bývalým vrcholovým predstaviteľom komunizmu. Má ísť o osoby, ktoré sa podieľali na riadení a výkone komunistického režimu.

Šéf ĽSNS Marian Kotleba tento zákon kritizuje a hovorí o tom, že za čias socializmu sa vybudovalo všetko, čo dnes súčasné vlády rozkrádajú “Keby sa za socializmu nevybudovali paneláky a sídliská, tak polka Slovenska dnes nemá kde žiť.”.

Podľa Kotlebu všetky vlády od roku 1989 “kašlú” na podporu rodín na Slovensku a namiesto toho tvoria takéto zákony, ktoré majú odoberať dôchodkové benefity ľuďom, ktorí sa podieľali na budovaní socializmu. Šéf ĽSNS tvrdí, že chcú odoberať benefity ľuďom, ktorí vo svojom najlepšom vedomí a svedomí svoj život strávili v budovaní toho, čo dnes súčasné vlády rozkrádajú “…a oni idú týchto ľudí ešte trestať..”

“Človek by si povedal, že im ide o tých ŠTB-ákov, že im ide o tých, ktorí strieľali ľudí na hraniciach, že im ide o to, aby tí boli potrestaní. Vôbec nie. V tomto zákone, je to tak široko definované, je to tak nastavené, že v podstate každý, kto sa z nejakej čo len trošku významnejšie funkcie podieľal na budovaní alebo riadení socializmu bude na základe tohto zákona šikanovaný a trestaný.” upozorňuje Kotleba.