Konzílium odborníkov žiada od vlády kroky, ktoré finančne zničia neočkovaných. Testy do práce si hraďte sami - MAGAZÍN 1
Slovensko

Konzílium odborníkov žiada od vlády kroky, ktoré finančne zničia neočkovaných. Testy do práce si hraďte sami

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Konzílium odborníkov, na ktorého rady dáva vláda SR vidí situáciu na Slovensku vážne. Žiadajú preto ešte tvrdšie podmienky pre neočkovaných.

Odborníci vítajú kroky vlády, ktorá prijala väčšina z ich návrhov, ale teraz žiadajú ešte viac, pretože je podľa nich dôležité ešte zvýšiť zaočkovanosť.

“Len tak dokážeme zmierniť dosahy tretej vlny pandémie a  pripraviť sa na ďalšie. Rozhodujúce je bezodkladné uvedenie opatrení do praxe, sledovanie ich efektivity, ako aj ich rýchla adaptácia  v prípade, že sa ukážu ako málo účinné,” uviedli.

Konzílium považuje za kľúčové obmedziť vstup osôb, ktoré nie sú očkované a ani ochorenie neprekonali, na všetky miesta, kde sa združuje väčšie množstvo ľudí. “To sa týka podujatí aj prevádzok, s  výnimkou nevyhnutných,” povedali.

Za dôležité považujú odborníci to, aby sa do tohto procesu aktívne zapojili stavovské organizácie, združenia a asociácie. Vyzývajú ich, aby rozhodne a presvedčivo podporili očkovanie zamestnancov svojich členov a aby dbali na prísne dodržiavanie pravidiel.

Konzílium víta povinné kontroly OTP pre všetkých  zamestnancov. “Aby sme motivovali k očkovaniu, je do budúcnosti dôležité, aby si zamestnanci hradili testy sami. Prítomnosť  nezaočkovaných zamestnancov v gastro sektore považujeme z hľadiska epidemického rizika za prechodné riešenie. Návrat do normálneho života nám zabezpečí len očkovanie,” uzavreli.

One Reply to “Konzílium odborníkov žiada od vlády kroky, ktoré finančne zničia neočkovaných. Testy do práce si hraďte sami”

  1. Zverejnite aj zoznam ľudí, kto všetko sa skrýva za konzíliom a pod rúškom anonymity chce šikanovať slovenský národ.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *