Kollárov brat a poslanec nepriznal biznis v Rakúsku. Jeho spoločník zarobil na predražených respirátoroch - MAGAZÍN 1
Slovensko

Kollárov brat a poslanec nepriznal biznis v Rakúsku. Jeho spoločník zarobil na predražených respirátoroch

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Poslanec Národnej rady za stranu Sme Rodina Ľudovít Goga a nevlastný brat Borisa Kollára nepriznal v daňovom priznaní firmu, ktorá predáva mobilné telefóny vo Viedni.

Jeho obchodným partnerom v Rakúsku je Elsayed Mahmoud pôvodom z Egypta, ktorý sa okrem iného preslávil aj predajom extrémne predražených respirátorov na ktorých zarobil veľký balík.

Investigatívne centrum Jána Kuciaka zistilo, že nevlastný brat Borisa Kollára a poslanec za stranu Sme Rodina Ľudovít Goga vlastní vo Viedni spoločnosť, ktorú neuviedol v daňovom priznaní.

Ide o obchody s mobilnými telefónmi, ktoré prevádzkuje rakúsky podnikateľ egyptského pôvodu Elsayed Mahmoud. Na letisku Schwechat mal dva obchody a ďalšiu prevádzku v centre Viedne, ktorú vlastní spoločnosť MobiNil Communications, tá je zase písaná práve na spomínaného poslanca Gogu.

Kollárov poslanec vysvetľuje, že sa s Mahmoudom spoznal v roku 2012 na golfe a podnikali spolu vo viacerých spoločnostiach. Zo všetkých však už medzitým vystúpil, ale na túto poslednú zabudol.

Ľudovít Goga

Tu však naráža poslancov príbeh na problém

Investigatívne centrum Jána Kuciaka získalo listinu z rakúskeho obchodného súdu, podľa ktorej žiadal poslanec kollárovcov o zmenu sídla spomínanej spoločnosti MobiNil 10. januára 2020. Urobil tak dokonca na papieri s logom hnutia Sme Rodina.

Spoločník Kollárovho poslanca zarobil na predražených ochranných pomôckach

Gogov spoločník v Rakúsku sa preslávil aj predajom ochranných pomôcok v čase nárastu pandémiu. Tie dokázal lacno nakúpiť a predať s pekným ziskom. Tieto pomôcky nakúpil údajne v Ázii.

Rakúski investigatívci však zistili, že Mahmoudoví ‚dodávatelia‘ sú aj na Slovensku. Na jeho stránke bolo medzi partnermi aj logo slovenskej Správy štátnych hmotných rezerv. Neskôr boli tieto logá zo stránky odstránené.

Podnikateľ rakúskym médiám uviedol, že našiel 3,5 milióna týchto respirátorov v nejakom sklade na Slovensku. Podľa Gogu to však nie je pravdepodobné. „Môj osobný názor je, že toľko materiálu tu nikdy ani nebolo,“ myslí si poslanec.

Pomôžte nám udržať Magazín 1!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *