Kollar si zastáva policajtov, ktorí spacifikovali agresívneho Róma: "Čo si títo asociáli myslia, že nám budú skákať po hlavách?" - MAGAZÍN 1
Slovensko

Kollar si zastáva policajtov, ktorí spacifikovali agresívneho Róma: „Čo si títo asociáli myslia, že nám budú skákať po hlavách?“

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Na internete sa minulé dni objavilo video, kde policajná hliadka zasahovala v jednej z košických mestských častí. Policajná hliadka prišla upozorniť Rómsku skupinu, ktorá v skorých ranných hodinách rušila svojou hlučnosťou a agresívnym správaním okolie.

Video zdieľalo viac ako 5-tisíc ľudí a niektorí si myslia, že práca polície bola prehnaná.

Vzhľadom na to, že osoba neuposlúchla žiadne výzvy policajta, bolo rozhodnuté o jej zaistení, pri ktorom osoba kládla aktívny odpor, nakoniec však sama nasadla do služobného vozidla, kde sa správala naďalej agresívne,“ uvádza s tým, že donucovacie prostriedky použili až po opakovanom upozornení. Po príchode ďalších policajných hliadok na miesto sa podľa KR PZ Košice situácia upokojila.

Muža podozrivého zo spáchania priestupku proti verejnému poriadku, ktorý mal v dychu 1,27 promile alkoholu, umiestnili do cely policajného zaistenia a po zadokumentovaní priestupku prepustili na slobodu.„Počas služobného zákroku k zraneniu podozrivej osoby nedošlo,“ dodala polícia.

K celému incidentu sa vyjadril aj šéf hnutia Sme Rodina Boris Kollar

“Som na strane zasahujúcich policajtov. Videli sme ukážkový príklad zásahu podľa predpisu a ak niekto bude chcieť nejaký idiot, či NGO-čka alebo premotivovaný aktivista popoťahovať týchto veľmi, na môj vkus, až príliš zdržanlivých policajtov, osobne im budem platiť tých najlepších právnikov v štáte,” vyhlásil Kollár.

“Čo si títo asociáli myslia, že nám budú skákať po hlave? Nadávať policajtom ergo silovej zložke štátu do kkt…? A domáhať sa ľudských práv? Áno, ale najskôr musia vedieť, že sú aj povinnosti a ak ich porušujú, nastúpi represia.”

Politik upozorňuje, že “ak sa všetci nezastaneme tých slušných policajtov, kde budeme o pár rokov?”

“Tí chalani sa budú báť vykonať zásah, a to nesmieme dopustiť. Túto kauzu budeme určite podrobne sledovať,” dodal Kollár a zopakoval, že je na strane zasahujúcich policajtov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *