Slovensko

Kolíková: Veď sme zatiaľ nezaviedli povinné očkovanie. Opozícia by mala podporiť očkovanie

Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková, ktorá prestúpila do poslaneckého klubu Sloboda a Solidarita bola hosťom v relácii Na Hrane televízie JOJ. Od diváka dostala otázku, či bude ako členka strany SaS presadzovať adopcie detí homosexuálmi a nulové kvóty na migrantov.

Kolíková zopakovala slová „nulové kvóty pre migrantov“ lišiacky sa pousmiala a ostala chvíľu ticho. Neskôr sa k tejto otázke vôbec nevrátila.

Minister povedala, že je v súvislosti s LGBTI komunitou veľmi tolerantná. Podľa nej na Slovensku spravodlivosť k LGBTI niekde zastala „Proste v niektorých témach spoločnosť musí dorásť, dozrieť, kým pochopí, čo je vlastne spravodlivé a správne v súvislosti s dôstojnosťou človeka a rešpektom k základným právam.“ povedala. Podľa Kolíkovej musíme dorásť a pochopiť, že sme si všetci rovní aj medzi väčšinou spoločnosťou či menšinami ako sú LGBTI.

Kolíková sa vyjadrila aj k téme očkovania, ktoré podporuje. Podľa nej by mala opozícia viac vysvetľovať, prečo je očkovanie dobré. „Proste dať odkaz. Áno, je to správna vec, je to vaša rozhodnutie, ktoré urobíte, veď sme zatiaľ nezaviedli, a nie je nič na stole, čo by nasvedčovalo teraz tomu, že ideme zavádzať povinné očkovanie. Stále je to postavené na dobrovoľnom očkovaní.“ vyjadrila sa a dodala, že najviac hospitalizovaných je práve tých, ktorí nie sú zaočkovaní.