Zo sveta

Klimatický demonštrant sa prilepil sekundovým lepidlom o vozovku

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Britskí ekologickí demonštranti už 14-krát zablokovali dopravu v Londýne. Protestujú proti vysokej produkcii CO2 Veľkou Britániou. Ich blokovanie dopravy pred pár dňami spôsobilo aj to, že niektorí ľudia do nich začali narážať autami.

Hnutie Insulate Britain je reakciou na vysokú produkciu emisií CO2 Veľkou Britániou. Jeho členovia sa snažia donútiť vládu, aby investovala viac peňazí do zateplenia obydlí v krajine, čím by sa znížili náklady na vykurovanie a tvorba emisií.

Počas najnovšieho protestu v Londýne, ktorý bol už štrnásty v poradí, sa protestujúci postavili do prostriedku frekventovaného ťahu a odmietli ustúpiť netrpezlivým vodičom aj po výzvach polície. Keď ich policajní príslušníci začali odťahovať z cesty, niektorí si sekundovým lepidlom prilepili dlane k povrchu vozovky. Sociálne siete dokonca obletela fotografia muža, ktorý si k ceste prilepil hlavu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *