Kiska dnes vyhlásil, že je pripravený vládnuť Slovensku, ako predseda vlády - MAGAZÍN 1
Slovensko

Kiska dnes vyhlásil, že je pripravený vládnuť Slovensku, ako predseda vlády

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Podmienkou je, aby strana či formácia, ktorú povedie, bola v budúcej koalícii najsilnejšia. Informuje o tom portál televízie Markíza.

Andrej Kiska chce byť slovenským premiérom. Po prvý raz to takto otvorene povedal v nedeľnej relácii Na telo s Michalom Kovačičom. Podmienkou je, aby strana či formácia, ktorú povedie, bola v budúcej koalícii najsilnejšia.

“Určite áno, určite áno,” odpovedal na otázku Michala Kovačiča, či je pripravený byť premiérom. “Nešiel by som za predsedu strany, ak by to takto nebolo. Ale to dnes neriešme. Toto nie je o egu, ale o tom, že potrebujeme pomôcť tejto krajine.”

Končiaci slovenský prezident bol hosťom relácie len pár dní po tom, čo ohlásil, že zakladá novú stranu. Aká bude? Prezident hovorí skôr o stredovej strane.

“Musíme zlepšiť podnikateľské prostredie, ale musíme myslieť aj na tých, na ktorých štát dnes kašle,” povedal. “Áno, som v strede. Naučil som sa nové slovo – že som centrista.”

V debate jasne vylúčil akúkoľvek spoluprácu so stranou Smer či stranou Mariana Kotlebu, a to aj vtedy, ak by inak hrozilo spojenie týchto subjektov. “So Smerom nikdy vládnuť nebudem,” povedal Andrej Kiska.

Koho však v novej Kiskovej strane uvidíme? Najviac sa hovorí o Ivete Radičovej, ktorá však vyhlásila, že kandidovať určite nechce.

“Veľmi si vážim, že sa môžeme stretávať,” povedal Kiska o Radičovej. “Zdieľame spolu veľa hodnôt a teším sa na spoluprácu. Viac 17. júna,” odkázal prezident na termín, keď o svojich plánoch prezradí viac.

Okrem Radičovej dostal Andrej Kiska aj otázku na arcibiskupa Bezáka. Povedal, že aj s ním sa často stretáva. “Nemyslím si, že by pán Bezák aktívne vstúpil do politiky,” povedla Kiska.

Končiaci prezident v relácii hovoril aj o tom, ako chce stranu financovať, prečo sa nespojil s koalíciou strany Spolu a Progresívneho Slovenska, ale aj o tom, či sa môže presadiť v politike, keď má za sebou daňovú kauzu či súdny spor o pozemok neďaleko Popradu.

zdroj: tvnoviny.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *