Slovensko Zo sveta

Kiska a Youtuber nedostali podporu od českého parlamentu

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Rád Bieleho leva je najvyššie vyznamenanie osôb, ktoré sa zvlášť vynimočným spôsobom zaslúžili o Českú republiku a jej rozvoj.

Poslanci snemovne Parlamentu Českej republiky navrhli viacero českých osobností. Na zozname sa ocitol aj bývalý slovenský prezident Andrej Kiska. Ten však, ako informoval server idnes.cz, dostal stopku. Andrej Kiska a český youtuber sa ocitli na zozname ľudí, ktorým poslanci snemovne nevyjadrili podporu.

Poslankyňa českej snemovne špeciálne pre prehladsprav.sk uviedla: „Přesvědčení sněmovny je, že Kiska neudržoval vůbec žádné vztahy s ČR na takové úrovni, aby mohl být vyznamenán!“

Prezident Českej republiky, Miloš Zeman by mal podľa snemovne udeliť Rád Bieleho leva českému generálovi a športovcovi, dokonca aj českému a bosensko–srbskému režisérovi.

Ďakujeme, že čítate Magazín 1! Podporujete tak správy, ktoré sa v médiách hlavného prúdu ukazujú len zriedka. Každým zdieľaním našich článkov nás podporíte.

Zdroj: prehladsprav.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *