Každý piaty Európan je na pokraji chudoby! Najhoršie sú na tom tieto štáty - MAGAZÍN 1
Slovensko

Každý piaty Európan je na pokraji chudoby! Najhoršie sú na tom tieto štáty

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Podľa štúdie Eurostatu je každý piaty Európan vystavený riziku chudoby alebo sociálnemu vylúčeniu.

Zároveň sa Lotyšsko a Litva ocitli medzi krajinami EÚ s najhoršími ukazovateľmi, uvádza Euronews. Slabnúci svetový hospodársky rast bude pre krajiny s oslabenou ekonomikou stále ťažšie dostať sa z chudoby a obchodné napätie situáciu ešte zhoršuje, varujú odborníci.

Každému piatemu Európanovi, alebo 109 miliónom ľudí, podľa Eurostatu hrozí, že budú na okraji spoločnosti alebo medzi chudobnými (Euronews sám v januári hovoril o 113 miliónoch ohrozených ľudí – pozn. red.). Jedná sa o splnenie aspoň jedného z troch kritérií: nízky príjem, ťažká materiálna deprivácia alebo bývanie v domácnosti s nízkou úrovňou.

Ženy boli v tomto ohľade zraniteľnejšie. Európska štatistická agentúra zverejnila výsledky štúdie pred Medzinárodným dňom za odstránenia chudoby. Správa zdôrazňuje, že každá krajina EÚ má svoj vlastný rozsah problému.

Každý štvrtý Európan je v siedmich štátoch spoločenstva ohrozený chudobou. Prvé tri miesta v tomto zozname obsadili Bulharsko, Rumunsko a Grécko. Nasleduje Lotyšsko, Litva, Taliansko a Španielsko.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *