Zo sveta

Každé piate narodené dieťa vo Francúzsku má arabské alebo moslimské meno

V roku 1960 to bolo 1 percento. Dnes je to 19 percent. Reč je o novo narodených deťoch vo Francúzsku, ktoré majú arabské či moslimské mená.

Podľa denníka Le Figaro je dôvodom ako klesajúca pôrodnosť Francúzov, tak rastúca pôrodnosť Arabov a moslimov vo Francúzsku, a rastúca migrácia smerom do Francúzska.

Stačí sa pozrieť na francúzske filmy zo 60. rokov. Čokoľvek od Fantomasa po filmy s Delonom. Absencia Arabov či černochov je tu takmer absolútna. Ak to porovnáte so súčasnými filmami, alebo sa rovno rozhodnete Francúzsko navštíviť, ten rozdiel je obrovský.

5 Replies to “Každé piate narodené dieťa vo Francúzsku má arabské alebo moslimské meno

  1. V prvom rade si treba vypočuť prejav Muammara Kaddáfího na Valnom zhromaždení OSN 23.10.2009 . Kolonizácia a jej následky. Treba sa opýtať vládnych činiteľov európskych krajín ,ktoré kolonizovali a nevráti peniaze ,ktoré ukradli okupovaným štátom .

  2. Západ je stratený,my ešte nie,veľmi sa modlím,aby voľby dopadli dobre v prospech národniarov,lebo ak vyhrajú liberáli to bude začiatok konca a už nám nepomôže nič

    1. Lenže to nie je len stav Západnej Európy. Napríklad v Moskve žije viac ako 2 000 000 moslimov (rok 2019). V Moskve je 6 veľkých mešít a viac ako 100 islamských modlitební. Islam legalizovala Katarína Veľká v roku 1773 ako oficiálne tolerované náboženstvo Tatárov a Baškirov. Najväčšia mešita v Moskve pojme viac ako 10 000 ľudí. Vyzerá to tak, že krajiny bez početnejšej moslimskej komunity sú v Európe len štáty Visegradskej štvorky a možno pobaltské krajiny.

  3. Heya i am for the primary time here. I came across this board and I in finding It truly useful & it helped me out much. I am hoping to provide something again and help others like you aided me.|

  4. Thank you for the auspicious writeup. It actually used to be a leisure account it. Glance complex to far introduced agreeable from you! By the way, how could we keep in touch?|

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *