Každá rodina by mala mať svoju Grétu, tvrdí pobláznený princ Harry. Hanba kráľovskej rodiny? - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Každá rodina by mala mať svoju Grétu, tvrdí pobláznený princ Harry. Hanba kráľovskej rodiny?

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Princ Harry vyjadril svoj obdiv ku klimatickej aktivistke Grete Thunbergovej. Pri súťaži OnSide Awards v Royal Albert Hall v Londýne v nedeľu večer povedal: “Každá rodina potrebuje svoju Gretu”, keď tvrdil, že “jej snahám venuje pozornosť celý svet”.

Bolo to jeho posledné verejné vystúpenie pred tým, než sa on a manželka Meghan prestanú venovať svojim kráľovským povinnostiam a odletia na predĺženú šesťtýždňovú dovolenku v Amerike.

Harry sa vo svojom prejave vyznal k tomu, že obdivuje šestnásťročnú Gretu Thunbergovú, ktorá v auguste 2018 začala štrajk za klímu pred švédskym parlamentom a ktorá sa od tej doby rozšírila do celého sveta. Pripomenul, že Greta bola “len jedným hlasom. Sedela sama pred švédskym parlamentom “, keď začala a mnoho dospelých ju nebralo vážne.

Harry povedal: “Možno bola na začiatku sama, ale mala vieru, poslanie a túžbu urobiť niečo nielen pre seba, ale pre všetkých. A teraz ju počúva celý svet. Nech je váš sen akýkoľvek – každá krajina, každá komunita, každá škola, každá rodina potrebuje svoju vlastnú Gretu – niekoho, kto pomôže ukázať cestu, niekoho, kto je pripravený bojovať za to, čomu verí, a ukázať, ako veľmi mu záleží na ľuďoch v ich živote i okolo neho.”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *