Kandidáti na nového šéfa Európskej komisie nám ponúkajú migrantov na omladnutie EÚ a viac solidarity pre migrantov - MAGAZÍN 1
Slovensko Zo sveta

Kandidáti na nového šéfa Európskej komisie nám ponúkajú migrantov na omladnutie EÚ a viac solidarity pre migrantov

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Hlavnespravy.sk: Onedlho súčasnému predsedovi Európskej Komisie Jeanovi Claudovi Junckerovi vyprší mandát a “nové tváre” sa už derú k moci. Podľa diskusie kandidátov na post predsedu EK však Európanov príliš veľká zmena nečaká. Skôr naopak, bude to zrejme ešte horšie. Spomínaná debata sa totiž zvrhla na doslova “slniečkárske orgie” a kandidáti takmer všetkých frakcií sa predbiehali v tom, kto viac otvorí náruč imigrantom z Afriky

Debatu kandidátov na post predsedu Európskej Komisie vysielala naživo televízia TA3. Hneď prvá téma sa týkala migrácie. Jediný zo šiestich kandidátov, ktorý chcel zabrániť príchodu imigrantov bol Ján Zahradil z Českej republiky, ktorý reprezentoval frakciu európskych konzervatívcov a reformistov (ACRE).

Zahradil hovoril o tom, že je potrebné chrániť schengenské hranice a vytvárať dohody s krajinami mimo EÚ, aby migrantov zadržiavali.

Ostatní piati kandidáti sa prakticky predbiehali v tom, kto viac otvorí náruč imigrantom z Afriky a Ázie.

Kandidát za Európsku ľudovú stranu (EPP), Manfred Weber vyhlásil, že migrácia je pre nás šanca a vyzdvihol politiku otvorených dverí Angely Merkelovej.

Nico Cué, predstaviteľ európskej ľavice (EL) , hovorí, že my tu netrpíme na nejakú inváziu. Migrácia podľa neho môže prispieť k omladeniu Európy.

Margrethe Vestagerová z Aliancie liberálov a demokratov za Európu (ALDE) tvrdí , že ” migrácia tu ostane z dôvodu klimatických zmien a ekonomických podmienok.” Ďalej vyhlásila , že je potrebné zabezpečiť legálne cesty pre príchod imigrantov do Európy.

Podľa Vestagerovej musí EÚ zaviesť spoločný azylový systém a spoločnú solidaritu. Inak povedané, o tom komu udelíme azyl by nerozhodovalo Slovensko, ale nejaký orgán na úrovni Európskej únie.

Líder Strany európskych socialistov (PES), Frans Timmermans sa vyjadril ohľadom migrácie nasledovne: “Keď sa imigranti vydajúna cestu po Stredozemnom mori , tak je treba sa o nich postarať a nie pokutovať lode, ktoré ich zachraňujú.”

Podľa Timmermana Európsky a Africký osud je previazaný a potrebujeme väčšiu solidaritu v Európe.

O solidarite hovorila aj líderka Európskej strany zelených (EGP) Ska Kellerová. ” My jasne podporujeme Európsku solidaritu,” vyhlásila a dodala, že je treba sa spravodlivo podeliť o zodpovednosť.

Inými slovami, zrejme narážala na opätovné zavedenie povinných migračných kvót.

Takže takto nejako vyzerala debata lídrov hlavných frakcií v Európskom parlamente. A jeden z nich môže zasadnúť na post predsedu Európskej Komisie a nahradiť tak súčasného Junckera.

Ak chceme zabrániť, aby takíto liberálni šialenci mali v Europarlamente väčšinu je potrebné ísť 25. mája voliť pronárodných a vlasteneckých kandidátov, ktorí zreformujú a zmenia súčasnú politiku Bruselu.

Samuel Gdovin/Hlavnespravy.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *