Kam dospel západ? Polovica obyvateľov Bruselu nosí pri sebe niečo na obranu a niektorí radšej ani nechodia von - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Kam dospel západ? Polovica obyvateľov Bruselu nosí pri sebe niečo na obranu a niektorí radšej ani nechodia von

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Podľa najnovšej štúdie Brussels-Prevention & Security (BPV) takmer polovica obyvateľov hlavného mesta Belgicka a sídla inštitúcií EÚ v Bruseli so sebou nosí prostriedky na sebaobranu.

44% obyvateľov uviedlo, že pri sebe vždy má nejaký prostriedok na sebaobranu a 38% dokonca uviedlo, že so sebou nosí skutočný obranný prostriedok, predovšetkým nôž, boxer, teleskopický obušok, vzduchovú pištoľ atď. 18% nosí so sebou sprej do očí a 14% absolvovalo kurz sebaobrany.

Najmenej uspokojivé čísla však ukázalo 15% obyvateľov Bruselu, ktorí radšej večer nikam nechodia a nejazdia metrom, aby sa vyhli násiliu, alebo prepadnutiam. Obstarávatelia štúdie sú vraj šokovaní výsledkami. Bohužiaľ štúdia neuvádza, kto za katastrofálnu bezpečnostnú situáciu v Bruseli môže, ale nie je ťažké si to domyslieť.

Strach však nemusíte mať o úradníkov v Bruseli. Tí jazdia v obrnených limuzínach a s ochranou, takže im sa nič stať nemôže.

Konieckoncov si treba uvedomiť fakt, že my tu v “nevyspelej” východnej Európe môžeme pokojne vziať svojho partnera(ku) na večernú prechádzku bez toho, aby sme sa báli, že nás napadne gang migrantov z Afriky, či moslimskí útočníci.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *