Zo sveta

Kam dospel západ? Polovica obyvateľov Bruselu nosí pri sebe niečo na obranu a niektorí radšej ani nechodia von

Podľa najnovšej štúdie Brussels-Prevention & Security (BPV) takmer polovica obyvateľov hlavného mesta Belgicka a sídla inštitúcií EÚ v Bruseli so sebou nosí prostriedky na sebaobranu.

44% obyvateľov uviedlo, že pri sebe vždy má nejaký prostriedok na sebaobranu a 38% dokonca uviedlo, že so sebou nosí skutočný obranný prostriedok, predovšetkým nôž, boxer, teleskopický obušok, vzduchovú pištoľ atď. 18% nosí so sebou sprej do očí a 14% absolvovalo kurz sebaobrany.

Najmenej uspokojivé čísla však ukázalo 15% obyvateľov Bruselu, ktorí radšej večer nikam nechodia a nejazdia metrom, aby sa vyhli násiliu, alebo prepadnutiam. Obstarávatelia štúdie sú vraj šokovaní výsledkami. Bohužiaľ štúdia neuvádza, kto za katastrofálnu bezpečnostnú situáciu v Bruseli môže, ale nie je ťažké si to domyslieť.

Strach však nemusíte mať o úradníkov v Bruseli. Tí jazdia v obrnených limuzínach a s ochranou, takže im sa nič stať nemôže.

Konieckoncov si treba uvedomiť fakt, že my tu v „nevyspelej“ východnej Európe môžeme pokojne vziať svojho partnera(ku) na večernú prechádzku bez toho, aby sme sa báli, že nás napadne gang migrantov z Afriky, či moslimskí útočníci.

11 Replies to “Kam dospel západ? Polovica obyvateľov Bruselu nosí pri sebe niečo na obranu a niektorí radšej ani nechodia von

    1. Ja si teraz ešte veľmi užívam zatiaľ Slovensko v mieri bez teroristov.ale nie nadlho,už ich tu máme,je ich dosť a bude ich viac.tu Martine ich stretávam v posilňovni kam chodím.takze dlho nepotrvá a budú problémy aj tu.vsetkym doporučujem urobiť zbrojné pasy a nákup zbraní.

  1. Celá EU na čele s Bruselom, za výdatnej spolupráce pašeráckych, sorošovských mimovládok, urobili z hranice Schengenu iba obyčajný špagátik !

  2. Howdy! This is my first comment here so I just wanted to
    give a quick shout out and say I really enjoy reading your articles.

    Can you recommend any other blogs/websites/forums that go over
    the same subjects? Thanks!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *