Slovensko

Je to koniec so Sulíkom? Matovič: „Myslím, že treba raz a navždy to nejako rozseknúť“

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Pred rokovaním vlády, kedy majú členovia vlády rozhodnúť o nových opatreniach v boji s pandémiou koronavírusu sa pred novinárov postavil najprv minister obrany Jaroslav Naď a potom premiér krajiny Igor Matovič.

Naď tvrdil, že sa rokovania vlády zúčastnil online, kde Richard Sulík tvrdil, že súhlasí s celoplošným testovaním. „…na rokovaní vlády pán Sulík expressis verbis explicitne povedal, že je za celoplošné testovanie. Že je za celoplošné testovanie. A ja sa včera dozviem, že on je proti.“ povedal Naď.

Podľa premiéra zase Richard Sulík narába s pravdou svojským spôsobom a riešiť to budú na vláde. „Budeme sa o tom rozprávať na vláde. Myslím, že treba raz a navždy to nejako rozseknúť. Takto sa fungovať nedá. Naozaj, nedá sa niečo hovoriť na rokovaní vlády a úplne niečo iné médiám,“ vyhlásil Matovič. „Ako sa hovorí, že musí džin vyjsť z fľaše, tak hovorím, že pravda vyjde z fľaše von,“ dodal.