adplus-dvertising

Je Okamura len špekulatívny podnikateľ? V minulosti masíroval plyšákov a staral sa o nich

Keď sa na českého politika Tomia Okamuru pôvodom z Japonska pozriete z bližšia, vyzerá, že to bude špekulatívny podnikateľ, ktorý hľadá diery na trhu a snaží sa tak zarobiť peniaze, a bude robiť naozaj čokoľvek.

Dnes je to politik, ktorý je kritický voči Bruselu a migrácii a háji tradičné hodnoty. Rozpráva v podstate to isté dookola a ľudia ho volia, lebo nemajú koho.

Vráťme sa ale do roku 2010, kedy Okamura podnikal v trochu zvláštnom biznise. Staral sa totiž o plyšové hračky…

Bol majiteľom cestovnej kancelárie, ale nie takej bežnej, ale pre plyšové medvedíky a iné zvieratká. Ponúkal majiteľom týchto hračiek výlety pre ich miláčikov z plyšu, masíroval ich, staral sa o nich, fotil ich…

Keď sa nad tým tak zamyslíme, tak nám to príde buď ako veľmi zlý vtip, alebo naozaj hľadanie diery na trhu, len aby som zbohatol. A presne to Okamura robil. Hľadal, kde zarobiť.

Dnes už našiel, to, čo tak dlho hľadal a ide mu to veľmi dobre. Ale myslí to naozaj vážne? Môže sa z človeka, ktorý včera masíroval plyšákov, dával im džúsik v Pražských kaviarňach, stať zrazu bojovník za zdravé hodnoty a tradície? Nieje toto len jeho špekulatívna hra, ako zarábať peniaze a bude robiť naozaj čokoľvek?

Kto vie, možno sa mýlim a tento Japonec je naozaj hrdý Čech… 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.