Izraelské rakety zavraždili aj deti v Pásme Gazy. Rakety lietajú po celom nebi a sirény sa ozývajú ulicami (Videá) - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Izraelské rakety zavraždili aj deti v Pásme Gazy. Rakety lietajú po celom nebi a sirény sa ozývajú ulicami (Videá)

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Útoky medzi Izraelom a Hamasom sú opäť na pokraji vojny. Konflikt sa vyhrotil po snahe vysťahovať palestínske rodiny z Jeruzalema. Rakety lietajú nad Izraelom a ten zrkadlovo odpovedá.

Zahynuli tri ženy po raketových útokoch z Pásma Gazy, kde zase útočia Izraelčania a zabili 28 ľudí a to predstaviteľov Hamasu a viacero detí. Tri mŕtve ženy a desiatky zranených v izraelských mestách po vyše 250 strelách z Pásma Gazy. Na druhej strane 28 mŕtvych Palestínčanov, medzi nimi vysokopostavení predstavitelia teroristickej organizácie Hamas, ale aj desať detí.

V izraelskom Tel Avive odstavili lietadlovú dopravu pre lepšiu protiraketovú obranu. Hamas tvrdí, že na Izrael vypálil 130 rakiet. Ostreľovanie izraelských miest odsúdili USA aj Nemecko a podporili izraelskú vládu v operáciách proti Hamasu.