Ivermektín podľa novej štúdie nie je žiadny zázračný liek proti koronavírusu

Liek Ivermektín sa začína používať už aj na Slovensku proti koronavírusu a po celom svete o ňom hovoria, ako o lieku, ktorý účinne lieči Covid 19. Nová štúdia, ktorú uverejnil na sociálnej sieti výskumný pracovník univerzity v Oxforte Lukáš Neumann informuje o záveroch z aktuálnej vedeckej štúdie, ktorá skúmala účinky liečiva ivermektín na pacientoch s koronavírusom, uvádza portál Refresher.

Ivermektin sa používaj aj na Slovensku a podáva sa pacientom, aby im pomohol zmierniť príznaky ešte predtým, ako pacienta vezmú do nemocnice. Lieči ním napríklad aj bratislavská lekárka, ktorá tvrdí, že vyliečila 80 pacientov (článok tu).

Podľa novej štúdie, ktorú publikovali v časopise Jamanetwork sa však ukazuje, že ivermektín nie je dostatočne účinný proti ochoreniu Covid 19. Štúdiu robili na 400 pacientoch s Covidom „Pri prvých príznakoch bralo doma 200 pacientov 5-dňovú liečbu ivermektínom a 200 bralo 5 dní placebo – samozrejme, lekári ani pacienti nevedia, či berú liek alebo placebo,“ píše Neumann.

Vo výsledku podľa výskumného pracovníka Lukáša Neumanna nebol medzi placebom a ivermektínom žiadny merateľný rozdiel. „164 pacientov s ivermektínom vs. 156 pacientov s placebom sa do troch týždňov uzdravilo,“ interpretuje vedec výsledky s tým, že 4 pacienti liečení ivermektínom a 6 placebom následne potrebovali hospitalizáciu. „Čo je skoro isté, je, že ivermektín nie je žiadny zázračný liek, pretože taký liek by skoro určite vykazoval oveľa väčšiu úspešnosť,“

Pomôž nám rozbehnúť Magazín 1! Veľmi nám pomôže, keď tento článok po jeho dočítaní dáš zdieľať na svojom profile a pošleš ho pár priateľom do správy! Tebe to zaberie pár sekúnd a nám pomôžeš dostať do povedomia náš portál. Ďakujeme ti a prajeme ti za to krásny deň! :)

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353