Iránsky útok na tankery? Bolo to inak! Japonci spochybňujú americkú a saudskoarabskú propagandu

A picture obtained by AFP from Iranian News Agency ISNA on June 13, 2019 reportedly shows fire and smoke billowing from Norwegian owned Front Altair tanker said to have been attacked in the waters of the Gulf of Oman. – Suspected attacks left two tankers in flames in the waters of the Gulf of Oman today, sending world oil prices soaring as Iran helped rescue stricken crew members. The mystery incident, the second involving shipping in the strategic sea lane in only a few weeks, came amid spiralling tensions between Tehran and Washington, which has pointed the finger at Iran over earlier tanker attacks in May. (Photo by – / ISNA / AFP) (Photo credit should read -/AFP/Getty Images)

K útokom na tankery v Ománskom zálive sa vyjadril majiteľ jednej z lode a japonské ministerstvo zahraničia. USA a Saudská Arábia z útoku obviňujú Irán.

Jutaka Katada, predseda spoločnosti, ktorej patrí tanker Kokuka Courageous, na tlačovej konferencii vyhlásil, že podľa neho sa „nešlo o časovanú nálož alebo iný predmet pripevnený k lodi“, čo spôsobilo jej poškodenie.

Povedal, že námorníci videli „letiaci objekt“, a označil mínový útok za „falošný“.

Japonské ministerstvo zahraničia potom uviedlo, že „ak má byť dôkazom to, že Irán má v regióne také možnosti, tak to platí aj o USA a Izraeli“.

Podľa neho „vysvetlenie USA prekročilo medze špekulácií“.

Zdroj: commondreams.org

magazin1

Predchádzajúci článok

Na Slovensko prišlo nakazené mäso salmonelou. Kým sa na to prišlo bolo vypredané

Ďalší článok

Mazurek kritizoval vyslanie vojakov na ruské hranice. Danko mu dal vypnúť mikrofón

Napíšte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *