Iránsky generál: koronavírus je človekom vyrobená biologická zbraň - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Iránsky generál: koronavírus je človekom vyrobená biologická zbraň

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Iránsky vojenský vodca vyhlásil, že koronavírus nie je prirodzene sa vyskytujúca choroba a že sa jedná o človekom umelo vyrobenú biologický zbraň, ktorú vypustil „nepriateľský štát“ proti Číne a Iránu.

Brigádny generál Gholam Reza Jalali, iránsky dôstojník zodpovedný za organizáciu civilnej obrany krajiny, vyhlásil, že „štúdia dôsledkov vírusu podľa rozsahu epidémie a typu mediálnej propagandy v tejto otázke, ktorá je zameraná na zvýšenie strachu a paniky medzi ľuďmi, posilňuje špekulácie, že sa začal biologický útok proti Číne a Iránu s ekonomickými cieľmi.“

Jalali povedal tlačovej agentúre Fars, že je nový vírus biologickým útokom zo strany USA a že požaduje „laboratórne vyšetrovanie a porovnanie genómu primárneho vírusu a nových genómov,“ aby svoju teóriu jasne potvrdil.

Irán bol už obvinený, že tají skutočný rozsah ohniska za svojimi hranicami. V čase písania tohto článku bolo zo strany Iránu oficiálne potvrdené 92 úmrtí z 2 922 prípadov, ale tieto počty sú výrazne nižšie, než naznačujú nezávislé správy a tvrdenia disidentských skupín v krajine. Skutočný počet úmrtí údajne šplhá k stovkám až tisícom.

Videá nahraté na kanál Youtube disidentskými skupinami majú za cieľ ukázať ľuďom kolapsy v uliciach Teheránu v dôsledku vírusu a pripomínajú skoršie videá z Číny:

Stanica BBC zverejnila zábery, ktoré pochádzajú z Iránu, a zobrazovali stovky tiel vo vreciach na miestnej márnici v meste Qom. Korešpondent Joyce Karam zo Stredného východu poznamenal, že „ak sa potvrdí, že pochádzajú z Korony, ako tvrdia videa, je počet obetí vyšší, než tvrdí vláda.“

Ďalšie videá ukazujú prípravy na masové hroby a zdravotníkov v ochranných oblekoch pochovávajúcich obete:

Iránsky vodca Sajjida Alí Chameneí vydal vyhlásenie, v ktorom uviedol, že „džihád“ proti koronavírusu je úspešný a že jeho ohnisko „nie je tak veľkou tragédiou“.

„Nechcem hovoriť, že je to nepodstatné, ale tiež to nezveličujme. Koronavírus krajinu ovplyvní len krátko a odíde. Ale skúsenosti, ktoré prináša, a činnosť ľudí a vládneho sektora, sú ako verejné cvičenia, ktoré zostanú ako úspech, „uviedol Chameneí.

Myšlienka, že koronavírus pochádza z laboratória, je predmetom diskusie od samého počiatku, pretože niektorí americkí úradníci a západní biologickí odborníci vyjadrili obavy, že koronavírus môže byť čínska biologická zbraň.

Jedným z amerických úradníkov, ktorý o koronavíruse hovoril ako o biologickej zbrani, je senátor Arkansase Tom Cotton, ktorý niekoľkokrát vyhlásil, že Peking musí odpovedať na tieto otázky, a že „dôkazné bremeno“ je na „komunistoch“, aby vysvetlili, odkiaľ vírus pochádza.

Cotton poznamenal, že „Wuhan má v Číne jedinú super laboratórium úrovne biologickej bezpečnosti 4, ktorá pracuje s nejsmrtelnějšími patogénmi na svete, ktoré zahŕňajú tiež koronavírus.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *