Zo sveta

Irán žiada, aby Interpol zadržal Trumpa za vraždu Sulajmáního

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Iránske súdne orgány požadujú, aby Interpol zaradil do zoznamu medzinárodného zatykača prezidenta USA Donalda Trumpa za vraždu generála Islamských revolučných gárd (IRGC) Kásima Sulajmáního, uvádza agentúra Mehr.

„Podarilo sa identifikovať 36 ľudí, ktorí sa podieľali na príprave a zaoberali sa otázkou atentátu na Kásima Sulajmáního, medzi ktorými sú politické a vojenské osobnosti Spojených štátov a ďalších krajín,“ cituje agentúra teheránskeho prokurátora Aliho Mehra.

Podľa jeho slov súdne orgány prijali uznesenie o ich predvedenie pred súd a vyhlásenia červeného statusu prostredníctvom Interpolu, čo znamená, že bezpečnostné orgány po celom svete budú spolupracovať pri pátraní a zadržaní hľadaného podozrivého.

Vyhlásil, že títo ľudia sú obvinení z „vraždy“ a „terorizmu“ a dodáva: „Na prvom mieste zoznamu je americký prezident Donald Trump.“

Pomôžte nám udržať Magazín 1!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *