Zo sveta

Irán schválil zákon, ktorý označuje celú americkú armádu za teroristickú entitu

Iránsky parlament schválil návrh zákona, ktorý označuje celú americkú armádu za „teroristickú entitu“, čo ďalej komplikuje mierové vyriešenie napätia so Spojenými štátmi. Informuje o tom iránska štátna televízia Press TV.

Návrh bol schválený v utorok v reakcii na vraždu veliteľa jednotiek Kuds, generála Kásima Sulajmáního zo strany Spojených štátov, ktorú predsedníctvo iránskeho parlamentu označilo za akt „štátom sponzorovaného terorizmu“.

Irán vlani označil ústredné velenie USA za teroristickú organizáciu a vládu USA za sponzora terorizmu, čo je zrkadlovou odpoveďou na to, že USA zaradili na čiernu listinu Iránske revolučné gardy.

3 Replies to “Irán schválil zákon, ktorý označuje celú americkú armádu za teroristickú entitu

  1. Správne to vystihol iránsky parlament – a tohto si je vedomá už väčšina sveta – že vláda USA je sponzorom terorizmu akonáhle z malých lokálnych konfliktov, kdekoľvek vo svete, zacítia pach zisku, idú cez mŕtvoly… USA zákerne vylákali Sulajmáního do Bagdadu, aby jeho vraždou vyprovokovali ďalší, potenciálny, konflikt, so zámerom vyprázdniť svoje vojenské sklady a naštartovať opäť svoju krachujúcu ekonomiku, priemysel a hospodárstvo.
    V pozadí väčšiny vojnových konfliktov vo svete sa vždy „záhadne“ objavia USA – lebo oni existujú iba vďaka vojenskému priemyslu… a z vojen… Z toho vyplýva, že musíme vystúpiť z toho diabolského spolku (NATO), lebo naše členstvo v ňom nás vťahuje do ich karmy…

  2. Tak im treba ,debilom.Teraz je každý americký vojak ako terorista,a nevzťahujú sa na nich ženevské konvencie.Čiže,ak ho chytia,môžu ho bez mihnutia oka zabiť,žiadny spravodlivý súd,žiadne ľudské podmienky.Ale toto asi chceli dosiahnuť.Za týchto podmienok tam ťažko pôjde niekto dobrovolne bojovať.Zostáva im jedine bombardovať a bombardovať,pretože bosou nohou vstúpiť na územie Iránu sa bude rovnať Trestu Smrti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *