Integrácia migrantov nefunguje! Deti migrantov páchajú viac zločinov, ako ich rodičia - MAGAZÍN 1
Slovensko

Integrácia migrantov nefunguje! Deti migrantov páchajú viac zločinov, ako ich rodičia

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Nová štúdia z Nórska zistila, že deti migrantov sa dopúšťajú viac zločinov ako ich rodičia, čo naznačuje, že integrácia zlyháva.

Podľa výsledkov prieskumu spáchali nórski muži somálskeho pôvodu vo veku 15-35 rokov 4,6-krát viac násilných trestných činov. Muži v rovnakej vekovej skupine s irackým pôvodom boli štyrikrát častejšie páchateľmi násilným činov. Nóri marockého pôvodu 3,2 krát viac, Nóri z Turecka 2,8 krát a Nóri z Pakistanu 2,4 krát viac trestných činov.

Jon Helgheim z pravicovej strany Progress uviedol, že “čísla jasne ukazujú, že integrácia zlyháva a vláda musí tento problém riešiť. Integrácia nenastane automaticky v priebehu času. “

Percento Nórov s prisťahovaleckým pôvodom vzrástlo vďaka uvoľnenejším imigračným zákonom v posledných rokoch na 17 percent.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *