Politika

Igor Matovič sprosto zneužil prvé sväté prijímanie na reklamu pred voľbami

Stáva sa už pravidlom, že kde je Matovič, tam musí byť aj cirkus a čím je cirkus väčší, tým lepšie. Naposledy sa tak stalo za pomoci štandardných médií v sobotu pri slávnosti prvého svätého prijímania v Trnavskej Bazilike sv. Mikuláša.

Matovič neváhal zneužiť prvé sväté prijímanie na volebnú agitáciu pre svojho dosadeného kandidáta v eurovoľbách. Jednalo sa pritom o obyčajný občiansky spor, ktorý bol ihneď na mieste vyriešený.

Médiá nám tiež tento prípad podsunuli ako obrovský škandál a diskrimináciu, čím spustili lavínu nenávisti a zloby na cirkev, kňaza a rodičov. Išlo pritom o vyjadrenie názoru pár nahnevaných rodičov, ktorí cítili krivdu dvojakého metra. Dievčatko bolo pripustené na prijímanie bez prípravy s ostatnými deťmi, nácviku, zapojenia sa do príprav, finančnej spoluúčasti. Bol to postoj pár rodičov a nie kňaza, ktorý napokon vyšiel z incidentu ako najväčší rasista, diskriminujúci rómske dievčatko za čo ho stíha NAKA.

Zo zverejnenej nahrávky je pritom jasné, že sedenie vzadu vymysleli rodičia. Stará mama dievčatka deň pred prijímaním volala kaplánovi, ktorý ju ubezpečil, že nemá nič riešiť, nič z toho, čo povedali rodičia, sa odohrávať nebude (čas od 1:40). Ďalej jej povedal, že keď vnučka príde v sobotu na 1. sv. prijímanie, bude sedieť tam, kde bude chcieť sedieť, bude medzi deťmi.

Znie to ako kauza na objednávku. Práve keď ide Viskupičov syn na prijímanie, na ktoré je pozvaný aj bratranec Matovič, a zhodou okolností sa v ten deň konajú aj eurovoľby.

Rodičia dievčaťa z inej školy, si zmyslia týždeň pred slávnosťou, že ich dcéra pôjde stoj čo stoj bez nácvikov a prípravy do úplne inej farnosti, úplne k cudzím deťom, ktoré ani nepozná, no bude tam zhodou okolností pán Viskupič, ktorý na mieste hrdinsky všetko vyrieši a dohovorí dokonca aj dekanovi farnosti.

Rozčúlená matka, ktorá si všetko nahráva a vyhráža sa súdmi a Markízou, pokiaľ jej dcéra nebude sedieť na mieste, o ktorom si ona myslí, že by práve tam mala sedieť. Prídu bulvárni novinári, rozšíria poplašnú správu, kde obvinia kňaza a rodičov detí z rasizmu a tešia sa, ako si množstvo ľudí vďačne kope do Cirkvi, farára, veriacich.

Čerešničkou na torte bolo cirkusantské vystúpenie Matoviča, ktorého absolútne nezaujímalo, že práve prebiehalo volebné moratórium. Bez problémov sa postavil na námestie pred kameru a spravil reklamu svojmu kandidátovi do europarlamentu, Rómovi Petrovi Pollákovi.

Zdroj: Prehladsprav.sk

5 Replies to “Igor Matovič sprosto zneužil prvé sväté prijímanie na reklamu pred voľbami

 1. Absolútny súhlas s článkom! Rovnaký názor som mal hneď, keď som sa o tomto dozvedel.
  Teraz to urobili s deckom, v iných prípadoch sa zinscenuje zavraždený študent (alebo sa začne strielať keď niet ku tomu žiaden racionálny dôvod).

  To je aj dôvod, prečo sa RÓM, profesionálny RÓM (ako antirasista Matovič nezabudne zdôrazňovať dookola, že to je RÓM, ale keď o sebe poviete že ste Slovák, označí vás za nácka, fašistu) dostal do europarlamentu. Všetci očakávali že Matovič s tým jeho daľším podvodom s 50000 hlasmi, potom s odstúpením (ten verejný prísľub stále platí, bol to verejný prísľub, len média tak nejak sa nedožadujú jeho plnenia) nezíska ani 5% a zrazu tento rasistický škandál a Matovič je zachránený!

 2. Je mi veľmi ľúto fabulátorov a predovšetkým morálne poškodených! Na integrálne následky entropie sa dá spoľahnúť, nikdy nesklamú.
  Entropia, gr. – miera mravnej neusporiadanosti, miera nemravností – dekadencia, miera závisti a nenávisti, miera nerestí, miera deficitu Lásky, úcty, charakteru, dôveryhodnosti, zodpovednosti, miera príčinných následkov, miera pýchy, strachu, stresu, malefitov, strát, chýb, neurčitostí. Entropia poškodzuje vlastný bytostný systém a vedie k malformácii bunkovej architektúry, pamäťových klastrov, DNA, anihilácii – systematickému poškodzovaniu a predčasnému zániku biologických funkcií, ale aj bytostného systému svojho a potomkov. Opak je syntropia.
  Syntropia, gr. – miera mravnej usporiadanosti, miera mravností, miera Lásky, úcty, obety, štedrosti, solidarity, charity, milosrdenstva, odpúšťania, miera čností, miera dôvery, charakteru, dôveryhodnosti, zodpovednosti, miera príčinnej odmeny, kreditov, miera pokory, istôt, pokoja, benefitov, primeraného zisku, miera jasností reči, zmlúv a dohôd. Syntropia zveľaďuje vlastný bytostný systém a vedie ku zdravej celistvosti bunkovej architektúry, pamäťových klastrov, DNA, synergii – systematickému budovaniu, opravám a regenerácii biologických funkcií, ale aj bytostného systému svojho a potomkov. Opak je entropia.
  Mier! Shalom! Salam aleykum! ♥
  29.5.2019 06:32

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *