Igor Matovič sprosto zneužil prvé sväté prijímanie na reklamu pred voľbami - MAGAZÍN 1
Slovensko

Igor Matovič sprosto zneužil prvé sväté prijímanie na reklamu pred voľbami

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Stáva sa už pravidlom, že kde je Matovič, tam musí byť aj cirkus a čím je cirkus väčší, tým lepšie. Naposledy sa tak stalo za pomoci štandardných médií v sobotu pri slávnosti prvého svätého prijímania v Trnavskej Bazilike sv. Mikuláša.

Matovič neváhal zneužiť prvé sväté prijímanie na volebnú agitáciu pre svojho dosadeného kandidáta v eurovoľbách. Jednalo sa pritom o obyčajný občiansky spor, ktorý bol ihneď na mieste vyriešený.

Médiá nám tiež tento prípad podsunuli ako obrovský škandál a diskrimináciu, čím spustili lavínu nenávisti a zloby na cirkev, kňaza a rodičov. Išlo pritom o vyjadrenie názoru pár nahnevaných rodičov, ktorí cítili krivdu dvojakého metra. Dievčatko bolo pripustené na prijímanie bez prípravy s ostatnými deťmi, nácviku, zapojenia sa do príprav, finančnej spoluúčasti. Bol to postoj pár rodičov a nie kňaza, ktorý napokon vyšiel z incidentu ako najväčší rasista, diskriminujúci rómske dievčatko za čo ho stíha NAKA.

Zo zverejnenej nahrávky je pritom jasné, že sedenie vzadu vymysleli rodičia. Stará mama dievčatka deň pred prijímaním volala kaplánovi, ktorý ju ubezpečil, že nemá nič riešiť, nič z toho, čo povedali rodičia, sa odohrávať nebude (čas od 1:40). Ďalej jej povedal, že keď vnučka príde v sobotu na 1. sv. prijímanie, bude sedieť tam, kde bude chcieť sedieť, bude medzi deťmi.

Znie to ako kauza na objednávku. Práve keď ide Viskupičov syn na prijímanie, na ktoré je pozvaný aj bratranec Matovič, a zhodou okolností sa v ten deň konajú aj eurovoľby.

Rodičia dievčaťa z inej školy, si zmyslia týždeň pred slávnosťou, že ich dcéra pôjde stoj čo stoj bez nácvikov a prípravy do úplne inej farnosti, úplne k cudzím deťom, ktoré ani nepozná, no bude tam zhodou okolností pán Viskupič, ktorý na mieste hrdinsky všetko vyrieši a dohovorí dokonca aj dekanovi farnosti.

Rozčúlená matka, ktorá si všetko nahráva a vyhráža sa súdmi a Markízou, pokiaľ jej dcéra nebude sedieť na mieste, o ktorom si ona myslí, že by práve tam mala sedieť. Prídu bulvárni novinári, rozšíria poplašnú správu, kde obvinia kňaza a rodičov detí z rasizmu a tešia sa, ako si množstvo ľudí vďačne kope do Cirkvi, farára, veriacich.

Čerešničkou na torte bolo cirkusantské vystúpenie Matoviča, ktorého absolútne nezaujímalo, že práve prebiehalo volebné moratórium. Bez problémov sa postavil na námestie pred kameru a spravil reklamu svojmu kandidátovi do europarlamentu, Rómovi Petrovi Pollákovi.

Zdroj: Prehladsprav.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *