HORÚCA SPRÁVA: Predstavili opatrenia nového lockdownu! Terasy v reštauráciách skončili a zatvoria sa aj obchody

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Na tlačovej konferencii predstavil minister zdravotníctva Marek Krajčí nové opatrenia spolu s premiérom a hlavným hygienikom.

Od tohto piatku 11.decembra budú v reštauráciách zakázané terasy, jedlo so sebou však zostáva. Od 14.12 sa sprísňujú podmienky prevádzok hotelov, vlekov a lanoviek. Vyžadovať sa na nich bude test nie starší ako 72 hodín.

Od 21.decembra sa zatvoria obchody a začnú školské prázdniny. Ostanú však otvorené obchody pre nevyhnutné zabezpečenie základných potrieb. Opatrenie bude platné minimálne tri týždne. Premiér dodal, že tento lockdown pre zavreté obchody bude trvať minimálne tri týždne všade a otvárať sa začne až vtedy, keď budeme mať situáciu v nemocniciach pod kontrolou. Uzavretia budú končiť podľa jednotlivých okresov a vývoja pandémie v nich. Znamená to, že tam, kde bude situácia dobrá, bude lockdown do 10.januára a tam, kde situácia bude zlá, môže lockdown trvať o niekoľko týždňov viac.

Od 28.decembra začína pravidelné testovanie zamestnancov v podnikoch nad 500 ľudí.

Správu aktualizujeme