Slovensko

HORÚCA SPRÁVA: Krízový štáb rozhodol a lockdown bude!

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Ústredný krízový štáb dnes večer prijal zásadné rozhodnutia, ktoré napovedia, ako strávime nadchádzajúce vianočné sviatky. Verejnosť si však na presné informácie bude musieť ešte počkať.

Igor Matovič ani nikto z ministrov po rokovaní neprišiel na tlačovú besedu. Jedinú zásadnú informáciu, potvrdil minister vnútra Roman Mikulec. Na otázku Aktuality.sk, či súčasťou záverov rokovania krízového štábu je aj lockdown, reagoval jasne: „Áno. Bude.“ To, v akej forme a v akom rozsahu však povedia až po zajtrajšom rokovaní vlády. 

Samotný predseda vlády Matovič povedal len toľko, že najprv bude o prijatej dohode informovať kolegov na vláde.  „Dohodli sme sa na veľa veciach. Ďakujem. Dovidenia,“ povedal Matovič novinárom, ktorí na výsledky čakali niekoľko hodín.

Portál Aktuality.sk má informácie, že navrhovaný lockdown bude mať však mnoho výnimiek. Od 21. decembra sa majú zatvoriť obchody, ale nie tie, ktoré sú nevyhnutné pre každodenný život. Ľudia by však stále mali mať možnosť navštíviť kaderníka a podobné služby.

Zrušiť by sa malo však sedenia na terasách reštaurácii a je možné, že ich zatvorenie vláda navrhne už od konca tohto týždňa.