"Homosexuáli sú horší než prasatá" - tvrdí moslimská televízia v Británii - MAGAZÍN 1
Zo sveta

“Homosexuáli sú horší než prasatá” – tvrdí moslimská televízia v Británii

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Jedna z britských islamských televízií by mohla prísť o licenciu. Televízia šírila nenávisť proti homosexuálom a požadovala popravu mágov.

Britský úrad pre mediálny dozor Ofcom tvrdí, že televízia Peace TV v štyroch svojich reláciách porušila vysielacie pravidlá. V jednom prípade išlo o reláciu “Údolie homosexuálov” (Valley of the Homosexuals).

V tomto programe divákom v marci 2018 vysvetľovali, že homosexuáli sú “skorumpovaní a horší ako ošípané”. Ošípané moslimovia považujú za nečisté.

Moderátor programu, imám Qasim Khan, divákom povedal:

“Muži si berú muža, vystupujú v televízii pred našimi deťmi, bozkávajú sa na ústa, chodia po uliciach, objímajú sa a bozkávajú sa – táto spoločnosť sa zbláznila.”

V inom programe z novembra roku 2017 bola odvysielaná výzva k poprave všetkých, kto prevádzkujú mágiu.

Britský mediálny dozor tiež zhodnotí dva ďalšie programy. V prvom programe bol trest smrti prezentovaný ako primeraný pre všetkých, ktorí sa vzdajú islamu. V druhom programu bolo povedané, že manželstvo s neplnoletým dievčaťom “nie je vôbec žiadny problém”.

Ofcom postupuje podľa britského zákonodarstva pre vysielanie, kedy je vyžadované, aby za “kriminálne činy, vyvolávanie chaosu, nenávisti a zneužívania” bola odobratá vysielacia licencie.

Peace TV bola založená v roku 2006, sídlo má v Dubaji. Vysiela moslimský pohľad na svet a udalosti, často vo vysielaní vystupujú silne veriaci osoby. V Indii a Bangladéši bola táto televízia už v minulosti zakázaná. Vo Veľkej Británii je táto televízia k dispozícii cez satelit a káblovku.

Televízia sa na svojich internetových stránkach prezentuje ako 24hodinový medzinárodný vysielací kanál. Peace TV v minulosti založila aj niekoľko sesterských vysielacích kanálov v ďalších jazykoch, vrátane čínštiny a albánčiny.

Svetovo najznámejším kanálom z moslimského prostredia je Al-Džazíra. Tá sa profiluje ako spravodajská televízia so sídlom v Katare. Tento televízny kanál o sebe hovorí ako o “súkromnej ​​korporácii založenej pre verejné dobro”. Má viac ako 70 kancelárií po celom svete.

Sme veľmi radi, že čítate Magazín 1! Budeme veľmi vďační, ak nás podporíte zdieľaním tohto článku. ĎAKUJEME

Zdroj: metro.co.uk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *