Homosexuál Richard Stanke: "Registrované partnerstvá neohrozujú tradičnú rodinu!" - MAGAZÍN 1
Slovensko

Homosexuál Richard Stanke: “Registrované partnerstvá neohrozujú tradičnú rodinu!”

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Herec Richard Stanke, ktorý sa otvorene hlási k homosexualite a politicky sa angažuje v neoliberálnych kruhoch sa vyjadril pre Dennik N, ohľadne registrovaných partnerstiev homosexuálov.

„…majorita si to neuvedomuje, lebo sa jej to netýka. Pritom samotné registrované partnerstvá by jej život nijako neovplyvnili. Neohrozuje to žiadnu tradičnú rodinu, len to vyrieši život ľudí, ktorí spolu žijú. Je zvláštne, že proti tomu najviac vystupujú ľudia, ktorých sa to netýka. Ich práva a život by neboli nijako ohrozené, len by dali práva aj ďalším ľuďom,“ reagoval Richard Stanke. Umelec spoločne so svojím dlhoročným partnerom Štěpánom dokonca vychováva syna Vojtíška.

Richard Stanke pred eurovoľbami prehováral ľudí, aby nevolili fašistov. Na námestiach vykrikoval s iniciatívou Za Slušné Slovensko, ktorá ťažila politický kapitál na tragickej smrti dvoch mladých ľudí.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *